۱۱۲ تیم هلال احمر گیلان در طرح "آمران سلامت" فعال شد

رشت - ایرنا- مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: ۱۱۲ تیم این جمعیت در طرح آمران سلامت این استان فعال شده است.

سیاوش غلامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به مشارکت ۳۴۱ نفر از داوطلبان و جوانان هلال احمر گیلان در طرح آمران سلامت در این استان اظهار داشت: ۷۱ پایگاه آمران سلامت ، ۴۱ خانه هلال و تیم های سیار سحر و سحاب جوانان در این طرح فعال هستند.

وی با بیان اینکه طرح آمران سلامت در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره لزوم تلاش مضاعف و بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت ‌های موجود برای کنترل ویروس کرونا به اجرا درآمد، افزود: ترویج فرهنگ پیشگیری، جلب مشارکت مدنی و حمایت بهداشتی و درمانی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه در مواجهه با کووید ۱۹ و توسعه آموزش‌ های همگانی از اهداف اجرای طرح آمران سلامت است.

وی با اینکه در این طرح داوطلبان و جوانان در قالب تیم های آمران سلامت خدماتی برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را ارایه می دهند، تصریح کرد: راهنمایی به افرادی که پروتکل های پیشگیری از انتشار ویروس کرونا را رعایت نمی کنند، توصیه و تاکید بر حفظ فاصله اجتماعی، امر به رعایت نکات بهداشتی با حفظ احترام به شان و منزلت انسانی به منظور کمک به سلامت جامعه از دیگر وظایف و خدمات آمران سلامت است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان خاطر نشان کرد: با اجرای طرح آمران سلامت در این استان از پنجم آبان ماه تاکنون، افزون بر پنج هزار و ۲۶۰ نفر از این طرح بهره مند شدند.

طرح آمران سلامت تا پانزدهم آبان ماه در استان گیلان ادامه دارد.

جمعیت هلال احمر استان گیلان،  ۱۴ هزار و ۳۶ عضو و داوطلب دارد که شاخه آزاد جوانان، غنچه های هلال، دانش آموزی، دانشجویی، طلاب و روستایی جوانان جمعیت هلال احمر گیلان را تشکیل می دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =