معاون وزیر ورزش: کمیته ملی پارالمپیک مجموعه‌ای پرافتخار است

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی پارالمپیک را مجموعه‌ای پرافتخار دانست گفت: روزی که پارالمپیک از کمیته ملی المپیک انتزاع پیدا کرد، فرصت جدیدی برای راهبری بهتر ورزش جانبازان، معلولان و نابینایان ایجاد شد.

به گزارش ایرنا، «مهدی علی‌نژاد» امروز (چهارشنبه) در نوزدهمین مجمع عمومی کمیته ملی پارالمپیک ضمن تقدیر از کلیه همکاران پارالمپیک اظهار داشت: پارالمپیک در تمامی سال‌های فعالیت با مدیریت «محمود خسروی‌وفا» انصافا یک مجموعه موفق و با افتخار برای کشور بوده است.

وی اظهار داشت: روزی که کمیته ملی پارالمپیک از المپیک انتزاع پیدا کرد، فرصت جدیدی برای راهبری بهتر ورزش جانبازان، معلولان و نابینایان ایجاد شد. پارالمپیک با کمک فدراسیون‌های ذیربط توفیقات خوبی داشت. نتایج ادوار گذشته به ویژه در بازی‌های آسیایی جاکارتا و پارالمپیک ریو نشان دهنده توانمندی ورزشکاران، مربیان و مدیران این مجموعه است.  

علی‌نژاد خاطر نشان کرد: به طور قطع از اولویت‌های نظام است که جانبازان، معلولان و نابینایان با ورزش بتوانند بر ناتوانی جسمانی غلبه کنند چون برای افزایش امید به زندگی،  این قشر راهی جز ورزش نیست.  

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اهدای نشان عالی IPC به خسروی‌وفا گفت: اهدای این نشان تاریخی باعث افتخار کشور شد، چون در تمام این سال‌ها علیرغم سختی‌ها و تحریم‌هایی که دشمنان علیه کشور به وجود آورند، ایستادگی بر سر آرمان‌های انقلاب و کار و تلاش، راهی جز تحسین برای نهادهای بین‌المللی باقی نگذاشتند.

وی افزود: وزارت ورزش و جوانان همچون گذشته از کمیته ملی پارالمپیک حمایت خواهد کرد تا در آینده به ویژه در توکیو هم موفقیت‌های خوبی به دست بیاوریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار ورزش