۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۵
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 84091372
۰ نفر

برچسب‌ها

تورم در خراسان رضوی اندکی افزایش یافت

مشهد- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی، تورم نقطه‌به‌نقطه مهر ماه امسال را در این استان ۳۹.۹ درصد اعلام و بیان کرد: این میزان در مقایسه با شهریور ماه گذشته ۸.۶ درصد بیشتر شده است.

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی روز چهارشنبه به نقل از رضا جمشیدی گزارش داد: میزان تورم نقطه به نقطه استان در نقاط شهری ۳۸.۵ درصد و در نقاط روستایی ۴۵.۳ درصد است که نسبت به ماه قبل در نقاط شهری ۸.۷ درصد و در نقاط روستایی ۸.۴ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: تورم نقطه به نقطه کل خانوار استان در مهر ماه امسال در گروه خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات ۴۵.۵ درصد، پوشاک وکفش ۵۰.۳ درصد، مسکن ۱۶.۸ درصد و گروه بهداشت و درمان ۲۳.۲ درصد است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان رضوی شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی برای کل خانوارهای خراسان رضوی را ۲۴۹.۷، مناطق شهری ۲۴۲ و مناطق روستائی ۲۸۳.۴ اعلام کرد.

وی ادامه داد: نرخ تورم ۱۲ ماهه منتهی به مهرماه سال جاری درکل خانوارهای استان ۲۴.۶ درصد است که نسبت به ماه قبل (۱۲ ماه منتهی به شهریور ماه) ۱.۳ درصد رشد کرده که این شاخص برای خانوارهای شهری ۲۳.۶ و برای خانوارهای روستائی ۲۸.۴ درصد می‌باشد که به ترتیب ۱.۲ و ۱.۵ درصد افزایش یافته است. 

جمشیدی همچنین به ابلاغ اعتبار پاداش پایان خدمت بازنشستگان دستگاههای اجرایی خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور ۳۴۷ میلیارد و ۶۹۸ میلیون ریال با تخصیص ۱۰۰ درصد بابت پرداخت مانده مطالبات پاداش پایان خدمت ۲۸۶ نفر از بازنشستگان دستگاههای مشمول نظام اعتبارات هزینه‌ای این استان که تا پایان پارسال بازنشسته شدند ابلاغ کرده است. 

وی گفت: پس از ابلاغ این اعتبار به دستگاههای اجرایی استان، آنها موظف هستند به منظور پرداخت به بازنشستگان مشمول دریافت پاداش پایان خدمت، مشخصات کامل آنان را به این سازمان ارسال کنند. 

نظام اداری دولت جمهوری اسلامی ایران در خراسان رضوی شامل ۱۰۶ دستگاه اجرایی با ۱۵۲ هزار کارمند است. ۵۱ درصد کارکنان این دستگاهها مرد و بقیه زن هستند.

شیوه استخدام ۷۵ درصد از کارمندان نهادهای دولتی در خراسان رضوی "رسمی"، ۱۱ درصد "پیمانی" و چهار درصد "قراردادی" است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =