۱۲۰ گروه جهادی برای ضدعفونی کردن معابر در استان مرکزی سازماندهی شد

اراک- ایرنا- فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: بیش یک‌هزار بسیجی در قالب ۱۲۰ گروه جهادی برای ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی این استان سازماندهی شد.

سردار محسن کریمی روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: گروه‌های جهادی فعال در استان که برگرفته از اقشار مختلف مردم هستند آمادگی کامل برای نقش آفرینی برای مقابله با کرونا را دارند.

وی اظهارات داشت: از این تعداد ۲۰ گروه متخصص برای کمک به کادر ایثارگر درمان و ۱۲۰ گروه نیز برای ضدعفونی و گندزدایی معابر سازماندهی شده اند که در صورت نیاز حاضر به خدمت رسانی هستند.

وی ادامه داد: تهیه و تولید ماسک بهداشتی از ابتدای شیوع بیماری کرونا در دستور کار بسیج سازندگی بوده که تاکنون بیش از ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار ماسک در ۲۵ کارگاه تولید شده در استان فعالیت می‌کنند.

وی گفت: بیش از ۱۹۰ هزار بسته معیشتی نیز به همت بسیج سازندگی در اختیار افراد آسیب دیده از کرونا قرار گرفته است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی اظهار داشت: یکی از بندهای مهم فرمان مقام معظم رهبری در جلسه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا کمک‌رسانی و استفاده از ظرفیت‌های نیروهای مسلح برای کمک به امر مبارزه و مقابله با شیوع بیماری کرونا است که بسیجیان همیشه در صحنه با هدایت سپاه روح الله استان مرکزی کلیه ظرفیت‌های خود را به کار گرفته‌اند.

سردار کریمی بیان کرد: بسیجیان و پاسداران استان مرکزی به دستورات و فرمایشات مبارک مقام معظم رهبری پایبند هستند و در همه ابعاد از جمله در اختیار دادن مراکز درمانی متعلق به سپاه در استان برای غربالگری و تست های اولیه، تولید ماسک و تجهیزات مقابله ای با این بیماری، مشارکت در امر غربالگری به شکل محله و منطقه محور، حضور بسیجیان متخصص در بیمارستان‌ها برای کمک به مدافعان سلامت و کادر درمان و پای کار آوردن اقشار مختلف مردم برای ادامه داشتن نهضت کمک مومنانه تلاش خواهند کرد.

وی اظهار داشت: یکی از اقدامات بسیار موثری که از ابتدای بیماری کرونا در حال انجام است راه اندازی نهضت کمک مومنانه است که استان مرکزی در این اقدام خداپسندانه پیشتاز است و در مراحل مختلف توانسته صدها هزار بسته معیشتی را با هدف کاهش آسیب‌های ناشی از کرونا تقدیم ولی نعمتان کند و امروز توان و تجربه گذشته برای راه‌اندازی پویش جدید به کارگیری شده است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی اضافه کرد: فرمان مبارک مقام معظم رهبری برای کلیه بسیجیان و پاسداران عزیز در استان به یک ماموریت مهم تبدیل شده و در این راستا از کلیه ظرفیت‌ها و امکانات موجود برای تحقق امر معظم له استفاده خواهیم کرد.

وی گفت:مبارزه با موج سوم کرونا نیازمند مشارکت عمومی مردم در همه ابعاد است و لذا ابتدا از مردم شریف و هم استانی ها خواهش می کنیم به کلیه دستورالعمل‌های بهداشتی پایبند باشند و در صورت امکان توان و امکانات خود را برای مبارزه با این بیماری در ابعاد مختلف پای کار بیاورند.

سردار کریمی گفت: تمامی دفاتر بسیج و سازمان‌های افشاری سپاه استان به ویژه بسیج سازندگی در طی یک فراخوان عمومی از کلیه جوانان متعهد و انقلابی دعوت می کند که در صورت امکان برای مبارزه با بیماری کرونا و خصوصا کمک به کادر درمانی و مدافعان سلامت پای کار بیایند تا شرایط جامعه به حالت عادی برگردد.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۴۱۵ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۳ هزار و ۷۱۴نفر رسید و ۳۱ استان همچنان در وضعیت قرمز یا هشدار یا زرد کرونا هستند.

سیما سادات لاری روز چهارشنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از این ویروس افزوده است: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (هفتم آبان ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۶ هزار و ۸۲۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و دو هزار و ۴۹۰ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۸۸ هزار و ۶۴۸ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =