دادستان: برگزارکنندگان جشن عروسی در تکاب مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرند

مهاباد- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب تکاب با صدور اطلاعیه‌ای بر برخورد با برگزارکنندگان جشن‌های عروسی و عوامل برپایی هرگونه تجمع و مراسم در این شهرستان تاکید کرد.

در اطلاعیه ای که روز پنجشنبه توسط ابراهیم بابامرادی صادر شده، آمده است: برگزاری هرگونه مراسم، تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب می‌شود.

بر اساس حکم دادستان عمومی و انقلاب تکاب، به فرماندهی انتظامی شهرستان اجازه داده‌شده در صورت مشاهده برگزاری مراسم‌های عروسی در سطح شهرستان، برابر با جرم مشهود تلقی و اقدام شده و برگزارکنندگان مراسم جهت برخورد قانونی به دادسرا معرفی‌شوند.

همچنین ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا تکاب با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: طبق مصوبه‌های ستاد ملی کرونا و تاکید ستاد استانی و در اجرای پروتکل‌های بهداشتی جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، برپایی هرگونه تجمع و برگزاری مراسم‌ها از جمله جشن‌های عروسی و مراسم ترحیم و عزا تا اطلاع بعدی در تکاب ممنوع بوده و در صورت مشاهده هرگونه تجمع با متخلفان برابر مقررات بصورت قانونی برخورد و از سوی ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا شهرستان نسبت به جمع‌آوری و ممانعت از برگزاری مراسم‌ها اقدام خواهدشد.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به شرایط ویژه شهرستان، از همشهریان و روستاییان درخواست می‌شود از پرپایی هرگونه مراسم از جمله جشن‌های عروسی که به صورت تجمعی در فضاهای باز و بسته برگزار می‌شود، خودداری نمایند.

طی روزهای اخیر ۱۰ جشن‌ عروسی با ازدحام مهمانان در فضاهای باز در روستاهای تابعه تکاب برگزارشده که پنج تجمع و سه جشن عروسی از سوی اکیپ بازرسی و نظارت ستاد شهرستانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا شناسایی و با دادن تذکر از ادامه آن جلوگیری شده است.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و جزو شهرهای با وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا محسوب می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha