شیخ الازهر خواستار تصویب قانون جرم دانستن خصومت علیه مسلمانان شد

تهران-ایرنا- احمد طیب شیخ الازهر مصر به اظهارات امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در حمایت از اقدام موهن نشریه‌های فرانسوی در اهانت به رسول اکرم (ص) واکنش نشان داد و از جامعه جهانی خواست تا قانونی را تصویب کنند که براساس آن خصومت علیه مسلمانان و نفرت پراکنی بین آنان و دیگران جرم محسوب شود و متخاصمان مجازات شوند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از الجزیره، شیخ الازهر در عین حال مسلمانان را به پایبندی به روش‌های مسالمت آمیز و راه‌های قانونی برای دفاع از مسلمانان، دین اسلام و پیامبر اکرم (ص) دعوت کرد.
وی با اشاره به حادثه قتل معلم فرانسوی پس از کشیدن تصاویر موهن به ساحت مقدس پیامبر اسلام در مدرسه‌ای در پاریس، گفت: ما بلافاصله این حادثه را محکوم کردیم اما انتشار کاریکاتورهای موهن اقدامی عبث و زیان‌بار و خصومت آشکار با دین اسلام و رسول گرامی است.
شیخ الازهر افزود: اینکه توهین به اسلام و پیامبر اکرم (ص) به ابزاری برای جمع آوری آراء و مزایده در بازار انتخابات تبدیل شود، دردناک است.
وی همچنین مسلمانان را به پایبندی به روش های مسالمت آمیز برای دفاع از دین اسلام دعوت کرد و گفت: از مسلمانان می‎خواهیم که به مقاومت در برابر نفرت افکنی از راه‌های مسالمت آمیز و قانونی پایبند باشند.
عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر نیز اعلام کرد که توهین به انبیاء توهین به ارزش‌های دینی و جریحه دار کردن احساسات میلیون‌ها مسلمان است.
وی در عین حال تاکید کرد که مخالف کامل هرگونه اقدام خشونت امیز و تروریستی از هر طرفی تحت شعار دفاع از دین و مقدسات دینی است.

السیسی این را هم گفت که ما به همه ادیان اعتقاد داریم و دست کم گرفتن پیامبران، دست کم گرفتن ارزشهای متعالی است. آزادی ها باید در محدوده احترام به دیگران باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =