۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۶
کد خبرنگار: 1303
کد خبر: 84091336
۱ نفر

برچسب‌ها

افتتاحیه برای مسیر هیپنوتیک

تهران- ایرنا- گالری‌های هنرتجسمی برای مخاطبان خود آخر هفته‌ای پربار تدارک دیده‌اند که در این میان مراسم افتتاحیه میسر هیپنوتیک در سلکت آرت گالری می‌تواند تجربه‌ای متفاوت و تا حدودی منحصر به فرد برای مخاطبینی باشد که در طول هفته آینده به دیدن این مجموعه خواهند رفت.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، گالری‌های هنرهای تجسمی تهران در روزهای افتتاح خود که عموما در جمعه ها برگزار می‌شوند این هفته برای بازدید کنندگان و مخاطبان هنرهای تجسمی آخر هفته ای بسیار شلوغ و پر برنامه تدارک دیده اند.

در اولین روز افتتاحیه های گالری‌ها (جمعه پیش رو) مخاطبان اکثر رشته های هنرهای تجسمی خواهند نوانست از اثار مورد علاقه خود بازدید کنند. 

ملعبه

نمایشگاه انفرادی نقاشی زهرا پرکاه جمعه ۹ آبان تا چهارشنبه ۱۴ آبان در گالری سایه واقع در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، خیابان سیزدهم، شماره ۲۱ دایر خواهد بود.

شیدایی

نمایشگاه گروهی عکسی است که از جمعه ۹ آبان تا چهارشنبه ۱۴ آبان در گالری احسان واقع در اقدسیه، آجودانیه، خیابان چهاردهم شرقی، شماره ۲۲ برگزار خواهد شد.

تا روز

نمایشگاه انفرادی نقاشی فتانه فروغی با عنوان تا روز در تالار این/جا از روز جمعه ۹ تا ۲۳ آبان واقع در ﺧﯾﺎﺑﺎن کریمخان‌زند، خیابان میرزای‌شیرازی، شماره ۹۵ دایر خواهد بود.

تله آفساید

نمایشگاه چیدمان وحید دانایی فر در گالری او به نشانی  خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه ی اول از ۹ تا ۱۹ ابان ماه دایر خواهد بود.

نگارین در آیریک

نگارین نام نمایشگاه گروهی نقاشی هنرمندانی نظیر روجا محمودی، زهرا وهمنی، سپیده صالحی، شیا کردجزی، عارفه احمدی، نگار حقانی، نسترن عالی پور، نسیم بیژن زاده، مریم عیسی نیا و یاسمن علیپور است که در  گالری آیریک از جمعه ۹ ابان ا ۱۴ ابان میزبان مخاطبان خود خواهد بود. گالری آیریک در اتوبان ستاری - بلوار فردوس شرقی نبش خیابان وفاآذر مجتمع آیریک سنتر جنوبی طبقه سوم واحد ۱۰۲ قرار دارد. 

من برای گورم فرش نفرستادم

فرشته علیجانی مجموعه ای از آثار نقاشی خود را با عنوان من برای گور خودم فرش نفرستادم را در روز جمعه ۹ ابان ماه تا روز ۱۴ ابان در گالری انتظامی به نشانی شریعتی بالاتر از مطهری روبروی فروشگاه اتکا و شهر کتاب پلاک۶۰۸ طبقه دوم واحد ۵ پیش روی مخاطبان خود قرار خواهد داد.

بدون مرکز ( پروژه شماره ۳ اصفهان)

هنرمندانی نظیر الهه امینی، شیرین تیموری، آذین فرهادی، مجید فعال، راضیه فقهی،علی لچینانی و افسانه مسائلی نمایشگاه گروهی خود را با عنوان بدون مرکز ( پروژه شماره ۳ اصفهان) در گالری و به نشانی بلوار آفریقا - پایین تر از همت - نبش کوچه پالیزوانی - پلاک ۳۶از ۹ تا ۱۹ آبان در معرض دید مخاطبان خود قرار داده اند.

نشان خالی از نشان

هنرمندان نقاش از جمله تینا ابتهاج، فریدون امیدی، نیلوفر تقی پور، محسن جمالی نیک، ملیحه حسن خانی، محبوبه خاکدامن، کیوان عسکری، حسنا کارنما و حامد نورایی  در نمایشگاهی با عنوان نشان خالی از نشان در گالری شیدایی از روز ۹ تا ۲۷ آبان واقع در میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، روبروی موزه عکسخانه شهر، پلاک ۱۴۹، واحد۱ در معرض دید مخاطبان خود قرار خواهند داد.

مسیر هیپنوتیک

علاقمندان به آثار دیجیتال پینتینگ در این هفته از فرصتی منحصر به فرد برخوردار خواهند شد تا از نمایشگاهی از آثار سه بعدی محمدعلی فاموری بدون نیاز به عینک مخصوص دیدن کنند.

محمدعلی فاموری در این مجموعه از نظر تکنیکی به فضایی سه بعدی در سطح دو بعدی رسیده است؛ که بدون نیاز به عینک های پولاریزه سه بعدی بعد از مدتی خیره شدن لایه های جدیدی از تصویر براساس فوکوس کشی قرنیه چشم پدید می آید. این فضای موهوم و سه بعدی فرصتی منحصر به فرد را به هر مخاطب می دهد تا تصویری متفاوت از دیگران در نقاشی پیدا کند. اینکه هر فرد چه لایه تصویری را پیدا می کند به چگونگی دی کد و نشانه گذاری کردن ناخودآگاه آنها بر می گردد.
این هنرمند دانش آموخته مقطع کارشناسی عکاسی از دانشگاه هنر تهران و کارشناسی ارشد مدیریت فرهنگی از واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی است. او از سال ۱۳۸۵ تجربه حضور در ۲۸ نمایشگاه گروهی و انفرادی بین المللی از جمله نمایشگاه معماری هویت در گالری پلازا کازاناردی ونیز ایتالیا و پروژه آرت باکس بازل سوئیس را دارد. فاموری مجموعه منطقه هیپنوتیک را در اولین نمایشگاه انفرادی خود بر روی دیوارهای گالری سیحون تهران در سال ۱۳۹۵ به نمایش گذاشته است.
به اعتقاد این هنرمند حس تعلیق یا عدم قطعیت نسبت به تصویری که دو مخاطب متفاوت می بینند از اهداف خلق این نقاشی ها بوده است. در مواجهه با این مجموعه عده ای از مخاطبان عاشق می شوند و عده ای دیگر حتی وحشت می کنند. تعدادی از این نقاشی ها در طول فرآیند شکل گرفته اند و تعدادی دیگر از خواب های هنرمند نشات می گیرند. 
مسیر هیپنوتیک تا تاریخ ۱۶آبان ۱۳۹۹ در مجموعه سلکت آرت به نمایش خود ادامه خواهد داد.

نمایشگاه‌هایی که در این هفته و بعد از گذشت روز افتتاحیه  در هفته های گذشته میزبان علاقمندان خواهند بود

دنیاهای داغ نام مجموعه اثار نقاشی نفیسه عمران است که از هفته پیش در گالری هما میزبان مخاطبان بوده و تا روز ۱۳ ابان دایر خواهد بود. گالری هما در خیابان کریم خان زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد یک واقع است.

از سوی دیگر نمایشگاه نقاشی محمد جواد پاکروان با عنوان فرهاد و فروغ و باقی ماجرا جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ تا چهارشنبه ۲۱ آبان در گالری سیحون واقع در خیابان وزرا، کوچه چهارم، شماره ۱۱ دایر است.

نمایش آثار برگزیدگان سومین فراخوان سالانه‌ی پروژه‌های محسن نیز که از روز جمعه ۱۱ مهر در گالری محسن واقع در  ظفر، خیابان ناجی، خیابان فرزان، کوچه نوربخش، بلوار مینای شرقی، پلاک۴۲ دایر است تا روز جمعه ۹ ابان میزبان مخاطبان خود خواهد بود.

محبوبه حسینی موسی که نمایشگاه انفرادی خود را تحت عنوان انتخاب طبیعی در روز جمعه ۲۵ مهر در گالری پروژه های اران افتتاح کرده است روز ۱۲ ابان ماه به کار خود پایان خواهد داد. نمایشگاه پروژه های آران در خیابان نوفل لوشاتو کوچه لولاگر پلاک ۵ واقع است.

روایت و راوی نام نمایشگاه گروهی چیدمان است که از جمعه ۲ آبان  تا جمعه ۱۶ آبان در گالری فرمانفرما واقع در خیابان کریمخان زند، خردمند شمالی، کوچه اعرابی ۲ دایر خواهد بود. در بیانیه این نمایشگاه آمده است: روایت و راوی واژگانی هستند که اغلب در حوزه تئاتر، سینما و ادبیات شنیده می شوند. تعمیم این واژگان به حوزه هنر های تجسمی به ویژه چیدمان های هنری معاصر ترفندی است جهت استفاده از ویژگیهای موثر ساختار روایت گونه در تعامل با مخاطب. اما استفاده‌ از این ویژگی نیازمند این است که هنرمند در مقام راوی به خوانش داستانگونه موضوع بپردازد. در چنین صورتی موضوع  از زمینه تاریخی خود به سخن در می آید و در صورت روایت مناسب از آن امکان استمرار حیات را در ذهن مخاطب میابد.  رسیدن به چنین نتیجه ای هدف این نمایشگاه و هنرمندان آن بوده است.

باغ های سرگردان نمایشگاه انفرادی نقاشی شهره اردلان است که از جمعه ۲ آبان تا پنجشنبه ۸ آبان در گالری ثالث واقع در  کریم خان زند بین ایرانشهر و ماهشهر شماره١٤٨ دایر خواهد بود.

معنی فاصله نمایشگاه گروهی کاریکاتوری است که از جمعه ۱۱ مهر افتتاح شده و تا روز ۱۱ آبان ماه دایر خواهد بود. این نمایشگاه در گالری آتبین واقع در خیابان ولی عصر قبل از چهارراه پارک وی کوچه خاکزاد پلاک ۴۲ برگزار شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =