فیلم حماسه حضور ۱۳ نوجوان بیجاری در دفاع مقدس تهیه می‌شود

سنندج - ایرنا - سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان و حوزه هنری در اقدامی مشترک موافقت کردند حماسه حضور ۱۳ نوجوان بیجاری در دفاع مقدس، بصورت فیلم در آمده و فیلمنامه آن تدوین شود.

به گزارش ایرنا، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان روز چهارشنبه در نشست انعقاد قرارداد نگارش این فیلمنامه بلند سینمایی با عنوان «در مسیر شقایق» اظهار داشت: با تلاش و پیگیری‌ حوزه هنری استان در زمینه تولید یک اثر ماندگار هنری در حوزه دفاع مقدس و با دستور استاندار هزینه لازم جهت تولید این فیلمنامه تامین شده است.

بهرام نصراللهی‌زاده افزود: رشادت‌های بی‌شماری در استان کردستان در طول انقلاب و دفاع مقدس انجام شده که علیرغم تلاش‌های دست‌اندرکاران در انعکاس آنها و تولید آثار مکتوب و مستند در این زمینه همچنان کار برای انجام بسیار است.

وی امنیت امروز کردستان را حاصل جانفشانی شهدا و ایثارگران انقلاب و دفاع مقدس دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانات متعددی توجه به ثبت و ضبط خاطرات و رشادت‌های انجام شده در قالب‌های هنری به عنوان یک امر مهم اشاره کرده‌اند که بیانگر اهمیت این موضوع است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان طرح ارائه شده و رزومه کاری تیم اجرایی را بسیار خوب ارزیابی کرد و یادآور شد: این پروژه می‌تواند آغازی برای ورود جدی‌تر به مقوله بیان تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس در استان در قالب هنر سینما باشد و امیدواریم در سریعترین زمان ممکن و با جذب سرمایه‌گذاران توانمند این فیلمنامه در قالب یک اثر سینمایی در سطح کشور و جهان به تصویر درآید.

رییس حوزه هنری کردستان هم گفت: این فیلمنامه، داستان حضور ۱۳ همکلاسی بیجاری را در قالب یک داستان بلند روایت می‌کند که در سنین نوجوانی در یک قرار جمعی تصمیم می‌گیرند جهت نبرد با متجاوزین بعثی به جبهه بروند که در این بین و در عملیات والفجر مقدماتی ۶ نفر آنها شهید، ۶ نفر اسیر و یک نفر هم جانباز می‌شود.

امین مرادی نگارش این فیلمنامه را گامی مهم در جهت تولید یک فیلم بلند سینمایی اعلام و ابراز امیدواری کرد با پایان یافتن این فیلمنامه در تولید دیگر سوژه‌های منحصر بفرد این دیار در قالب فیلم و از دریچه های دیگر گام بر داریم. ‌

وی با اشاره به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب که شهدای کردستان را مظلومانه و غریبانه‌تراز دیگر شهدا عنوان کردند، افزود: این مظلومیت همچنان در استان کردستان مشهود است و بدلیل عدم پرداختن درست در به تصویر در آوردن این رشادت‌ها آنگونه که شایسته است در معرفی نقش‌آفرینی فرزندان غیور این خطه در خدمت به کشور و کیان اسلامی موفق نبوده‌ایم.

«آباریس تنظیفی و مجید کریمی» نگارش فیلمنامه سینمایی در مسیر شقایق را باحمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان و حوزه هنری آغاز کردند. ‌

قرارداد نگارش فیلمنامه بلند سینمایی در مسیر شقایق  در محل حوزه هنری به امضای رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان، رییس حوزه هنری استان کردستان و نویسندگان رسید.

یکی از نویسندگان این فیلمنامه نیز با اشاره به جذابیت این داستان واقعی گفت: از مدت ها پیش با خواندن وصیتنامه یکی از شهدای این گروه ۱۳ نفره طراحی این فیلمنامه را آغاز کردیم و تاکنون ۲۰۰ ساعت جلسه و مصاحبه با افراد این گروه و دیگر دست اندرکاران انجام داده‌ایم.

مجید کریمی ادامه داد: این سوژه یکی از سوژه های بسیار زیبا با دارا بودن تمامی المان های سینمایی است که می تواند مخاطب رابه صورت کامل درگیر داستان خودکند.

وی تاکید کرد: تمام تلاش و تخصص خود را در زمینه نگارش یک فیلنامه قوی و منسجم به کار خواهیم بست تا در کمترین زمان ممکن این داستان واقعی را در قالب یک فیلمنامه روایت کنیم و تهیه کنندگان حوزه دفاع مقدس با سرمایه گذاری مناسب این رشادت ماندگار را در قالب یک فیلم بلند سینمایی تولید کنند.
وی در خصوص عنوان این فیلمنامه نیز گفت: این عنوان موقتی است و در طول جریان تولید امکان دارد تغییر پیدا کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =