بیماران بستری روزانه کرونا در استان اردبیل به ۷۰ نفر رسید

اردبیل- ایرنا- استان اردبیل همچنان در وضعیت قرمز شیوع بیماری کووید.۱۹ قرار دارد و با ادامه روند صعودی آمار مبتلایان، تعداد افراد بستری روزانه بیماران کرونایی در مراکز درمانی این استان به ۷۰ نفر رسید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل روز چهارشنبه  در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به بستری شدن ۷۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در مراکز درمانی این استان اعلام کرد: هم‌اکنون ۵۹ بیمار بدحال مبتلا به کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان اردبیل بستری شده و تحت درمان قرار دارند.

دکتر شهرام حبیب‌زاده افزود: در ادامه وضعیت قرمز شیوع کرونا در استان اردبیل، طی شبانه روز گذشته ۶ نفر دیگر از مبتلایان جان خود را از دست دادند و به این ترتیب، تعداد جانباختگان کرونا در این استان به ۷۳۵ نفر رسید.

وی بیان کرد: هم‌اکنون شهرهای اردبیل و مشگین‌شهر در وضعیت قرمز، شهرستان پارس‌آباد در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های خلخال، گرمی، بیله‌سوار، اصلاندوز، نمین، نیر، کوثر و سرعین نیز در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار دارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین از ترخیص ۴۵ نفر از بیماران بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل در شبانه‌روز گذشته پس از بهبودی نسبی خبر داد.

وی تاکید کرد: با توجه به افزایش روزافزون تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در سراسر کشور و فرارسیدن فصل پاییز و احتمال همزمانی این بیماری با آنفلوآنزا لازم است که اهالی استان دستورالعمل‌های بهداشتی به خصوص استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.

دکتر حبیب‌زاده همچنین با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان کرونای بستری همزمان در مراکز درمانی استان به رقم بیش از ۳۵۱ نفر پس از ۶ ماه اظهار داشت: مردم برای کنترل بیماری کرونا به ویژه در فصل پاییز باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک را رعایت کنند.

وی، ۲ هفته پیش نیز نسبت به شیوع پیک بعدی کرونا در این استان در اواسط آبان ماه هشدار داده بود ولی شواهد آماری و اظهارات این مقام مسئول نشان می دهد که استان اردبیل وارد پیک سوم شیوع کرونا شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل نیز در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به تکمیل شدن ظرفیت بخش‌های مراقبت‌های ویژه مراکز درمانی استان، به مردم توصیه کرد که در رعایت مقررات کنترل و مهار کرونا با جدیت و دقت بیشتر همکاری و تلاش کنند.

دکتر علیرضا رضایی‌تبار وضعیت استان اردبیل را درباره شیوع کرونا نامناسب خواند و اضافه کرد: روند رو به صعود شیوع کرونا هر روز ادامه دارد و بدون همراهی و رعایت مردم این فرایند قابل کنترل نیست.

به گزارش ایرنا، شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل در پی همکاری مردم از طریق رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و با ابتلای روزانه ۳۰ تا ۴۰ بیمار تا یک ماه پیش در وضعیت پایدار قرار گرفته بود ولی از حدود چهار هفته قبل روند صعودی ابتلا آغاز شده که ادامه دارد.

در هشت ماه گذشته از مجموع ۹ هزار و هشت نفر بیمار کرونایی بستری شده در مراکز درمانی استان اردبیل، هفت هزار و ۸۳۶ نفر پس از بهبودی ترخیص شده‌ و در این مدت ۷۳۵ نفر از مبتلایان نیز جان خود را از دست داده‌اند.

بالاترین آمار ثبت شده ابتلا به بیماری کرونا در استان اردبیل با ۷۶ بستری روزانه و بالاترین رقم فوتی روزانه نیز ۱۷ مورد بوده است.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا در استان یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری اردبیل اوایل امسال به بیش از ۴۰۰ مورد رسیده بود.

آمار بستری همزمان بیماران مبتلا به کرونا که طی پنج ماه اخیر روند ثابت ۲۰۰ تا ۲۵۰ نفر را طی کرده بود از چند روز پیش با افزایش مستمر به بیش از ۳۵۰ مورد رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =