عطوان: تحریم کالاهای فرانسه اثربخشی مسلمانان را اثبات کرد

تهران - ایرنا - عبدالباری عطوان روزنامه نگار سرشناس جهان عرب نوشت که تحریم کالاهای فرانسوی اثربخشی ۲ میلیارد مسلمان در جهان را نشان داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا ، عطوان در توئیتی که امروز در حساب شخصی خود منتشر کرد ، نوشت : تحریم کالاهای فرانسوی دو امر اساسی را نشان داد که اولین آن قدرت و پایداری و اثر بخشی ۲ میلیارد مسلمان در جهان و پیروزی آنها در سایه تبعیت از پیامبرشان و عقایدشان بود . 
وی همچنین افزود : موضوع دیگر تبعیت برخی حاکمان آنها از غرب که به یاری خدا قدرت مردم آنها را کوچک خواهد کرد.

امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه اخیرا در اظهاراتی وقیحانه اعلام کرده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه رسول گرامی اسلام (ص) ادامه خواهد داد، امری که با واکنش تند مسلمانان در سراسر جهان رو به‌رو شد.

مسلمانان بویژه ملت های مسلمان منطقه تاکنون با برگزاری تظاهرات اعترض آمیز و تحریم کالاهای فرانسه به این اهانت مکرون واکنش نشان داده اند.

صاحبان فروشگاهها به جمع آوری کالاهای فرانسوی از قفسه های خود اقدام و تاکید کرده اند که مکرون باید رسما از مسلمانان به خاطر این اهانت وقیحانه خود عذرخواهی کرده و از تکرار آن بپرهیزد.
در همین پیوند، پارلمان، احزاب، جریان های سیاسی و شخصیت های سیاسی و دینی کشورهای مختلف نیز از زمان اظهارات وقیحانه مکرون با صدور بیانیه های جداگانه، اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) را محکوم کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =