محدودیت های کرونایی در گچساران اجرا شد

گچساران - ایرنا- فرماندار گچساران گفت: بر اساس اعلام ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا محدودیت‌های شدید کرونایی تا اطلاع ثانوی در شهرستان گچساران اعمال می شود .

علی خوان پایه روز چهار شنبه در نشست شورای اداری گچساران افزود: وضعیت این شهرستان در زمینه ابتلا به کرونا و عبور از وضعیت قرمز، کاملا بحرانی شده و تاکنون ۵۰ نفر بر اثر کرونا در این شهرستان جان  باخته اند.

وی  ادامه داد: این محدودیت ها از روز دوشنبه پنج آبان اعمال شد و  براساس آن فقط دسته اول مشاغل شامل نانوایی‌ها، قصابی‌ها، میوه ‌فروشی‌ها و مراکز بهداشتی درمانی، اورژانس ها، مراکز امنیتی، مراکز اداری و خدماتی، فروشگاه های زنجیره ای، سوپرمارکت ها  و داروخانه اجازه فعالیت در این شهرستان  را دارند.

وی بیان کرد: ۲ هزار نفر تاکنون در این شهرستان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۷۵ درصد تاکنون بهبود یافته اند.

خوان پایه از زحمات و تلاش کادر درمان این شهرستان در زمینه مبارزه با بیماری کرونا قدر دانی کرد و گفت: با رعایت فاصله ‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک می توان روند شیوع ویروس کرونا را در شهرستان کاهش داد.

وی اظهار داشت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا امسال در یوم الله ۱۳ آبان راهپیمایی نخواهیم داشت و برنامه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و به صورت محدود در فضاهای باز اجرا خواهد شد.

خوان پایه تصریح کرد:۱۳  آبان روز اقتدار، سربلندی و شکوه انقلاب اسلامی و اعلام انزجار از استکبار جهانی است.

وی افزود: در یوم الله ۱۳ آبان سه رخداد مهم شامل تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه، تظاهرات عده ای از دانش آموزان و کشتار آنان از سوی رژیم پهلوی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا از سوی دانشجویان پیرو خط امام به وقوع پیوست.

خوان پایه فرهنگ‌ سازی و افزایش سطح آگاهی های مردم را نسبت به پدافند غیرعامل امری ضروری دانست و افزود: این مهم همچون حلقه مفقوده‌ای در این شهرستان است.

وی بر تلاش برای نهادینه کردن فرهنگ پدافند غیرعامل در میان جامعه تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی و شیوع کرونا، بحث آموزش در زمینه پیشگیری و رعایت دستورالعمل‌ها مورد توجه است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری گچساران گفت: از ابتدای زمان انتشار ویروس کرونا تاکنون ۵۲ نشست درباره بیماری کرونا در این شهرستان با بیش از ۴۸۱ مصوبه برگزار شده که بخش عمده ای از این مصوبات اجرایی شده است.

سید مرتضی سجاد پور گفت: استفاده از تمام ظرفیت ها برای پایش مداوم بازار، اصناف پرخطر و اعمال محدودیت ها برای خلوت کردن مکان های عمومی این شهرستان از مهمترین مصوبات این جلسات بود.

وی اظهار داشت: طرح دورکاری کارکنان دستگاه های اجرایی، بازدید از بازار و ادارات برای رعایت فاصله گذاری فیزیکی واستفاده از ماسک از مهمترین اقدام های در حال انجام برای کنترل انتشار بیماری ویروس کرونا در این شهرستان است.

سجاد پور ابراز کرد: پروتکل های بهداشتی در اغلب ادارات این شهرستان رعایت نمی‌شود که جای نگرانی دارد.

 رزمایش پدافند غیرعامل ادارات، تشکیل پنج کمیته در زمینه برگزاری نخستین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی ، نواختن زنگ استکبارستیزی در یکی از مدارس گچساران از مهمترین مصوبات این نشست بود.

همچنین در این نشست مراسم تکریم امیرحمزه بازیار دادستان عمومی و انقلاب گچساران برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =