۱۴ مرکز آزمایش کرونا در استان قزوین فعال است

قزوین – ایرنا – جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان قزوین گفت: ۱۴ مرکز تست کرونا در استان فعالیت دارند که با توجه به شیوع موج جدید این بیماری باید به ظرفیت این مراکز اضافه شود.

منوچهر حبیبی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر تسریع در روند غربالگری بیماران، افزود:  افزایش آزمایش و تست‌های کرونا به شناسایی سریعتر افراد مبتلا کمک می‌کند و موجب کاهش بار مراجعات بر بخش درمانی می‌شود.

حبیبی در ادامه با تاکید بر فعالسازی برخی از مراکز درمانی استان برای مقابله با بیماری کرونا، افزود: مرکز درمانی پاکروان هرچه زودتر باید فعالیت خود را در این زمینه آغاز کند و مرکز درمانی سینا هم با همکاری تامین اجتماعی راه اندازی خواهد شد تا از تجمع و ازدحام جمعیت در مراکز کرونایی جلوگیری شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: ضرورت دارد با توجه به افزایش تست‌های کرونا روند انجام غربالگری نیز تسریع شود تا بتوان هرچه سریعتر برای اقدامات پیشگیرانه و درمانی وارد عمل شد.

حبیبی افزود: با توجه به افزایش حجم مراجعه کنندگان به مراکز درمانی، نگرانی جدی از مبتلا شدن کادر بهداشت و درمان وجود دارد که باید مراقبت ویژه‌ای در این زمینه به عمل آید تا همه مراکز درمانی آلوده نشوند و مردم و بیماران غیر کرونایی هم بتوانند برای درمان خود به این مراکز مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =