بندر چابهار در رونق اقتصادی کشور نقش کلیدی دارد

چابهار- ایرنا- معاون وزیر دفاع و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح گفت: بندر چابهار با تجهیزات مدرن و زیرساخت‌های بی‌نظیر می‌تواند نقش کلیدی و تاثیرگذاری را در رونق اقتصادی و تجاری کشور ایفا کند.

به گزارش ایرنا فرشاد نجفی پور روز چهارشنبه در بازدید از زیرساخت‌ها، تجهیزات، اسکله‌ها و فرایند لایروبی طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار که با حضور محمد حسین تولایی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ساتا و جمعی از مدیران این سازمان و در راستای تسهیل سرمایه گذاری در اراضی این بندر انجام شد، اظهارداشت: بندر چابهار با توسعه زیرساختی و تجهیزاتی به بندری تاثیرگذار و قابل رقابت در منطقه تبدیل شده است.

وی ادامه داد: با توجه به ایجاد زیرساخت‌های بی‌نظیر و تجهیزات به روز و مدرن در بندر شهید بهشتی و ماهیت و نقش ویژه آن به عنوان دریچه ارتباطی ایران با کشورهای اطراف اقیانوس هند، این بندر می‌تواند رونق اقتصادی و تجاری منطقه را رقم بزند.

معاون وزیر دفاع و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح گفت: به طور قطع با راه‌اندازی فازهای بعدی طرح توسعه بندر شهید بهشتی می‌توان بیش از پیش شاهد افزایش حجم مبادلات کالایی کشور و شکوفایی اقتصادی این بندر بزرگ اقیانوسی  و ایران اسلامی بود. 

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز گفت: بندر چابهار در حوزه زیرساخت‌ها و تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری کالا به عنوان یکی از بنادر بزرگ کشور و منطقه جایگاه ویژه و بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است.

بهروز آقایی ادامه داد: با توجه به این مهم و به واسطه اقدامات انجام شده در زمینه رونق تجاری و اقتصادی، از ابتدای امسال نسبت به هشت ماه سال گذشته شاهد رشد چشمگیر صادرات، واردات و ترانزیت کالا در این بندر استراتژیک هستیم. 

وی افزود: بندر چابهار دیگر یک بندر سنتی نیست، بلکه به واسطه اقدامات توسعه‌ای انجام شده در ویترین جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته و از سویی به لنگرگاهی امن برای پهلوگیری انواع کشتی‌ها تبدیل شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =