فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان رتبه ششم کشور را در ارزیابی عملکرد کسب کرد

زنجان – ایرنا – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: بر اساس گزارش نتایج ارزیابی عملکرد، این اداره کل در سال ۹۸ جایگاه ششم را در بین استان های کشور به دست آورد که در مقایسه با رتبه ۹ در سال ۹۷ و رتبه ۱۸ در سال ۹۶، روند رو به رشدی را داشته ایم.

فاطمه کرباسی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این ارزیابی در شاخص های عمومی همچون دولت الکترونیک، صیانت از حقوق مردم و سلامت اداری، استقرار نظام جامع مدیریت عملکرد، شفافیت و مدیریت مالی و ارتقای بهره وری و در شاخص های اختصاصی همچون امور فرهنگی، امور مطبوعاتی، امور سینمایی، کانون های مساجد، دیجیتال و فعالیت های قرآنی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان بر اساس میزان نرخ رشد در عملکرد که در نتیجه مقایسه بین سال های ۹۶ تا ۹۸ انجام شده،  با ۱۷.۲۱درصد رشد در جایگاه نهم کشور قرار گرفته و از این حیث در زمره استان های با عملکرد خوب طبقه بندی شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای پویش های "درخانه بمانیم"، " من ماسک می زنم" و "ماسک و فاصله اجتماعی تنها واکسن کرونا" با مشارکت هنرمندان در این استان اشاره کرد و گفت: از زمان شیوع کرونا، تولید محتواهای فرهنگی و هنری به منظور آگاهی بخشی برای مقابله با این ویروس در قالب های مختلف در دستور کار قرار گرفته است.

کرباسی به پرداخت تسهیلات جبران خسارت کرونا به اصحاب فرهنگ و هنر اشاره کرد و اظهار داشت: تا کنون ۴۹۷ پرونده با ظرفیت اشتغال ۷۱۶ نفر مقاضی بیش از ۹۶ میلیارد ریال تسهیلات شده اند که تا زمان حاضر بیش از۵۶ میلیارد ریال از تسهیلات مورد تقاضا پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه هیچ بانک جامع اطلاعاتی از کسب و کارهای فرهنگی و هنری در استان غیر از صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران موجود نبود، گفت: در ایام شیوع کرونا تلاش کردیم فعالان حوزه فرهنگ و هنر در استان را به عضویت در این صندوق ترغیب کنیم و در نتیجه این اقدام شمار اعضای صندوق از ۱۳۰ نفر به حدود ۶۰۰ نفر افزایش پیدا کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =