امضای تفاهم‌نامه برای پوشش خدمات کار درمانی و توان‌بخشی آسیب شنیداری

تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: براساس تفاهم‌نامه امضا شده با سازمان بهزیستی، یک میلیون و ۱۶ هزار نفر از افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی که دفترچه بیمه سلامت دارند، می‌توانند از هشت خدمت ستاره‌دار مانند کار درمانی و توان‌بخشی آسیب شنیداری که قبلا تحت پوشش بیمه پایه نبود، برخوردار شوند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان بیمه سلامت، محمد مهدی ناصحی درباره امضای تفاهم نامه برای پوشش بیمه‌ای خدمات کار درمانی و توان بخشی آسیب شنیداری با سازمان بهزیستی افزود: امروز تفاهم نامه‌ای بین سازمان بیمه سلامت و سازمان بهزیستی کشور برای اجرای ماده ۶ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، امضا شد. در ماده ۶ این قانون، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مکلف است که پوشش بیمه سلامت افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی را به گونه‌ای تامین کند که علاوه بر تامین خدمات درمانی مورد نیاز این افراد، خدمات توان بخشی و روانی افراد دارای معلولیت را نیز تحت پوشش قرار بدهد.

وی ادامه داد: برای اجرای ماده ۶ این قانون، مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه و با مصوبه مجلس در ردیف ۲۴ تبصره ۱۴ قانون بودجه گنجانده شده است. این تفاهم‌نامه جهت اجرای این ماده قانونی و با تامین اعتبار، امروز امضا شد.

عضو هیات مدیره سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: این هشت خدمت شامل کار درمانی، توان بخشی آسیب شنیداری، مشاوره یا تجویز سمعک و ارزیابی و کنترل دوره‌ای، درمان اختلالات گفتار و زبان و ارتباط کلامی یا پردازش شنوایی خواهد بود.

ناصحی گفت: با امضای این تفاهم نامه و تخصیص بودجه در نظر گرفته شده توسط سازمان برنامه و بودجه، افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی که دفترچه بیمه سلامت معتبر دارند، از این خدمات برخوردار خواهند شد.

وی افزود: این اقدام، گام بلندی برای اجرای قانون جهت پوشش مناسب بیمه‌های پایه برای خدمات توان بخشی خواهد بود. امیدواریم بتوانیم در ماه‌های آتی این تفاهم نامه را عملیاتی کنیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بیان کرد: در گام‌های بعد امیدواریم سایر خدماتی که در حال حاضر تحت پوشش نیستند را نیز پوشش داده و سایر بیمه‌های پایه نیز در این زمینه همکاری مناسبی داشته باشند. همچنین امیدواریم مجلس شورای اسلامی برای اعتبارات لازم این اقدام در بودجه ۱۴۰۰ همکاری لازم را داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha