مساعدت دانشگاه‌ها در دریافت شهریه از دانشجویان

تهران-ایرنا- رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برخی دانشگاه‌ها مانند دانشگاه تهران برای دریافت شهریه از دانشجویان با توجه به شرایط فعلی کشور، مساعدت می‌کنند.

ناصر مطیعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره پرداخت شهریه دانشجویان به دانشگاه ها با توجه به شیوع ویروس کرونا، گفت: چنانچه دانشجویی تقاضای دریافت وام برای پرداخت بخشی از شهریه را داشته باشد، از طریق صندوق رفاه پرداخت می شود.

وی افزود: با این حال برخی دانشگاه ها مثل دانشگاه تهران مابهتفاوت شهریه دانشجو را قسط بندی و معوق کرده اند.

وی اظهار داشت: بر این اساس، باقیمانده شهریه قبل از شروع امتحانات یا پایان ترم از آنها دریافت می شود.

مطیعی همچنین درباره پرداخت وام های دانشجویی در ترم تحصیلی جاری، گفت: دانشجویان در حال ثبت نام برای دریافت انواع وام ها هستند؛ صندوق رفاه دانشجویان هم زمان هایی را برای دریافت فهرست اسامی دانشجویان متقاضی از دانشگاه ها اعلام کرده است. به محض دریافت این فهرست از دانشگاه ها، پرداخت وام ها به دانشجویان آغاز می شود.

وی با بیان اینکه وام های دانشجویی را به صورت موردی نمی توان به دانشجویان اعطا کرد، افزود: به محض ثبت نام دانشجو، امکان پرداخت وام وجود ندارد چرا که حجم عملیات مالی و اجرایی بالا می رود؛ از این رو دانشگاه ها را در هر ترم نسبت به ارسال سه فهرست از اسامی دانشجویان متقاضی وام، مجاز کرده ایم.

به گفته رییس صندوق رفاه دانشجویان، با توجه به برآوردهای به عمل آمده از تعداد وام های مورد نیاز دانشجویان، پرداخت ها در سه نوبت انجام می شود.

مشاور وزیر علوم خاطرنشان کرد: ثبت نام وام های دانشجویی از ۱۵ مهرماه آغاز شده است و دانشجویان می توانند پنج نوع وام تحصیلی شامل شهریه، ضروری، مسکن و ویژه دکتری دریافت کنند.

وی اظهار داشت: با توجه به افزایش مبلغ وام دانشجویی، وام تحصیلی از ۶۰۰ هزار تومان به یک و نیم تا ۲ میلیون تومان و وام شهریه مقطع دکتری تخصصی از سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به پنج میلیون تومان افزایش یافت.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha