کناره‌گیری رعد پدافند از لیگ تنیس روی‌میز

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه رعد پدافند ارتش جمهوری اسلامی از احتمال کناره‌گیری این تیم از لیگ برتر تنیس روی‌میز خبر داد و گفت: با توجه به درخواست فدراسیون تنیس روی‌میز مبنی بر پرداخت ورودیه از شرکت در فصل جاری لیگ برتر انصراف دادیم.

«محمد صانعی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: باشگاه رعد پدافند ارتش ۱۱ تیم مختلف در لیگ‌های برتر و ۶ تیم نیز در لیگ‌های پایین تر دارد. تیم‌های رعد پدافتد ارتش از سرباز قهرمانان که زمان خدمت مقدس سربازی آنها فرا رسیده تشکیل می‌شود. این سربازان در طول خدمت فقط و فقط تمرین کرده و برای تیم‌های این باشگاه نظامی به میدان می‌روند.

وی اظهار داشت: آنان حتی در صورت نیاز فدراسیون، به همراه تیم‌های ملی که در رقابت‌های مختلف برون مرزی شرکت می‌کنند را با مساعدتی که از سوی این باشگاه صورت می‌گیرد، می‌توانند همراهی کنند.

مدیرعامل باشگاه رعد پدافند ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: همچنین اگر کادر فنی، بازیکنان و سایر افرادی که قرار است تیم‌های اعزامی فدراسیون را در خارج از کشور همراهی کنند مشکل خروجی داشته باشند این خدمت را به آنان نیز ارائه می‌کنیم.

وی افزود: البته که این تنها مزیت همکاری فدراسیون ها با ما نیست. همانطور که عنوان کردم سرباز قهرمان در طول مدت سربازی فقط و فقط به رشته تخصصی خود می‌پردازد. این در حالی است که سایر سربازان اینگونه نیستند. در مجموع ستاد کل نیروهای مسلح برای سرباز قهرمانان، شرایطی را فراهم می‌کند که از ورزش قهرمانی فاصله نگیرند.

مدیرعامل باشگاه رعد پدافند تصریح کرد: روز گذشته در با «مهرداد علیقارداشی» رییس فدراسیون تنیس روی‌میز،  از او خواستم این باشگاه را از پرداخت ورودیه معاف کند. اما او گفت برای اعزام بازیکنان به خارج از کشور بودجه لازم را ندارد و تیم پدافند باید از این پس ورودیه مسابقات را پرداخت کند.

وی در پاسخ به این سووال که چرا مبلغ درخواستی فدراسیون را نمی پردازید و در لیگ شرکت نمی کنید، عنوان کرد: براساس نامه سازمان تربیت بدنی ارتش، نباید پولی به عنوان ورودیه مسابقات بپردازیم و این موضوع را با تمامی فدراسیون‌ها در میان گذاشته‌ایم. همین که ما سرباز قهرمانان را تحت حمایت می‌گیریم خدمت بزرگی است که انجام می‌شود.  مسوولان فدراسیون باید امکانی را فراهم کنند تا سرمایه‌های ورزش قهرمانی در بهترین شرایط آمادگی باقی بمانند و ضرر نکنند.

وی درباره سرباز قهرمانان تنیس روی میز گفت:  «نوشاد و نیما عالمیان» از سرباز قهرمانان بنام این رشته هستند که خدمت مقدس سربازی خود را بدین گونه سپری کردند. در حال حاضر «حمیدرضا طاهرخانی» در حال مرخص شدن از سربازی است. «امین احمدیان»، «سروش امیری‌نیا»، «حمید شمس» و «هادی صبحی» هم اینک لباس سربازی به تن دارند.

او ادامه داد: نامه سرباز قهرمانان این رشته برای بازگشت آنان به محل خدمت آماده است و این را اجرایی خواهیم کرد. به عنوان یکی از دستگاه‌های موازی خدمت‌رسان به فدراسیون‌ها،  تلاش کردیم تا قهرمانان ملی دچار آسیب نشوند.  کمتر باشگاهی در کشور است که به صورت همزمان در ۱۱ رشته لیگ برتری فعالیت داشته باشد. کشتی فرنگی، کاراته، وزنه‌برداری، جودو، بدمینتون، دوچرخه‌سواری پیست، بسکتبال، کبدی، سه‌گانه و واترپلو از جمله رشته‌هایی هستند که این باشگاه در لیگ برتر و یا سوپر لیگ تیم‌داری می‌کند.

صانعی یادآور شد: علاقه‌مند به تیم‌داری در تنیس روی‌میز هستیم اما با این برخوردها به احتمال زیاد از لیگ کنار خواهیم رفت. البته فدراسیون خیلی راحت با این موضوع کنار آمد و انگار که هیچ اتفاقی نیفتاده است. تاکید می‌کنم باشگاه رعد از این موضوع آسیب نمی‌بیند این ورزشکاران هستند که دچار مشکل می‌شوند.

او در پاسخ به این سووال که تیم‌های باشگاه رعد شانسی برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ‌های مختلف دارند، گفت: سال گذشته در تنیس روی میز برای کسب عنوان دومی تلاش کردیم و به دلیل اتفاقاتی که افتاد از این مهم باز ماندیم و سوم شدیم. در جودو یکی از تیم‌های مدعی کسب عنوان قهرمانی هستیم. هم اکنون تیم این باشگاه در رشته بدمینتون صدرنشین است. به طور کلی تیم‌های دست و پا بسته و یا به عبارت دیگر زنگ تفریح لیگ برتر نیستیم.

نکته قابل توجه اینکه،  کناره‌گیری تیم‌های لیگ برتری در تنیس روی‌میز به باشگاه رعد پدافند خلاصه نمی‌شود. پیش از این تیم پتروشیمی بندر امام خمینی (ره) که همانند رعد نیز در سایر لیگ‌ها تیم‌داری می‌کند از شرکت در لیگ تنیس روی‌میز انصراف داد.

مسوولان این باشگاه از برخورد نامناسب مسوولان فدراسیون در برگزاری اهدای جام به تیم پتروشیمی که برای پنجمین فصل متوالی عنوان قهرمانی لیگ برتر تنیس روی میز را کسب کردند ناراحت هستند و این موضوع یکی از دلایل کناره‌گیری آنان از لیگ سال جاری است.

به هررو  انصراف باشگاه‌های معتبر از شرکت در لیگ‌های ورزشی مزیتی برای فدراسیون‌های ورزشی به شمار نمی‌رود و نشانه ضعف آنان در حفظ و صیانت از سرمایه‌های ورزشی کشور است. باشگاه‌های قدیمی و قدرتمند ستون‌های ورزش کشور به حساب می‌آیند و به افزایش سطح فنی رقابت‌های ورزشی کمک می‌کنند. این باشگاه‌ها تکیه‌گاه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی هستند از این رو فدراسیون‌های ورزشی باید در نگاه‌داری و حفظ این باشگاه‌ها از هیچ کوششی دریغ نکرده و به اعتبار لیگ خود آسیب نزنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =