هشت ورزشکار البرز به اردوی انتخابی رقابت های پاراآسیایی دعوت شدند

کرج - ایرنا- رییس هیات نابینایان و کم بینایان البرز گفت: هشت ورزشکار از این استان به اردوی انتخابی تیم ملی برای اعزام به رقابت های پاراآسیایی ٢٠٢٢ چین دعوت شدند.

روزبه زورقی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: چهار نفر از ورزشکاران نابینا و کم بینا استان در رده سنی نوجوانان و چهار نفر در رده سنی بزرگسالان در رشته های دو ومیدانی و شنا به این اردوها دعوت شدند.

وی به وضعیت ورزش نابینایان و کم بینایان در استان اشاره و خاطرنشان کرد: ٢ هزار نابینا و کم بینا طبق آمار بهزیستی در استان وجود دارد که از این تعداد حدود ٢٠٠ ورزشکار سازمان یافته در البرز مشغول به فعالیت هستند.

رشد زیرساخت های ورزش نابینایان

وی با اشاره به اینکه زیر ساخت های ورزش نابینایان و کم بینایان طی چهار سال گذشته در استان رشد داشته خاطرنشان کرد: راه اندازی دفتر هیات، خانه شطرنج نابینایان و کم بینایان، زمین اختصاصی فوتبال، باشگاه بدنسازی و پاورلیفتینگ از جمله اقداماتی است که برای توسعه زیر ساخت های ورزش در البرز انجام شده است.

رییس هیات نابینایان و کم بینایان البرز با بیان اینکه ورزشکاران این استان موفق به کسب افتخارهای زیادی شدند گفت: با توجه به استعدادهای زیادی که در استان وجود دارد به دنبال این هستیم تا از همکاری سایر دستگاه ها و بخش خصوصی برای جلب حامی و توسعه هر چه بیشتر زیر ساخت ها بهره گیریم.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین مشکلات این ورزشکاران برای حضور در رویدادهای ورزشی موضوع رفت و آمد است.

وی افزود: با توجه به اینکه تردد به تنهایی برای این افراد مشکل و بایستی با استفاده از همراه اعزام شوند و از سوی دیگر این موضوع هزینه بر است لذا  نشستی با شهردار کرج برگزار و مقرر شد تا در این رابطه تصمیمات جدی اتخاذ شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =