صندوق  علمی راه ابریشم از ۱۱ فعالیت محققان ایران و چین حمایت می‌کند

تهران- ایرنا- صندوق علمی راه ابریشم با انتشار نتایج پنجمین فراخوان خود اعلام کرد: این صندوق از ۱۱ فعالیت محققان ایران و چین حمایت می‌کند.

خرداد ماه امسال صندوق علمی راه ابریشم پنجمین فراخوان خود را منتشر کرد. فراخوانی که با همکاری آکادمی علوم چین و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری منتشر شد و در تلاش است همکاری علمی و فناورانه میان محققان ٢ کشور تقویت شود.

پس از انتشار فراخوان، محققان ایران و چین مهلت داشتند تا پایان تیر ٩٩ طرح‌های خود را ارسال کنند و  پس از داوری اکنون نتایج نهایی  در قالب ۳ طرح در حوزه فناوری نانو، ۲ طرح در حوزه علوم شناختی و ۶ کارگاه مشترک مشخص شد و با حمایت صندوق علمی راه ابریشم اجرا می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،  ۶ کارگاه‌ مشترک در حوزه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر، علوم آب و علوم شناختی برگزار می شود.

در پنجمین فراخوان صندوق علمی راه ابریشم، ۱۶۸ میلیون تومان برای طرح های تحقیق و توسعه مشترک و ۶۳ میلیون تومان برای برگزاری کارگاه‌های مشترک در نظر گرفته شده است.

صندوق علمی راه ابریشم از فعالیت‌های پژوهشی مشترک میان محققان ایرانی و آکادمی علوم چین حمایت می‌کند، در چارچوب آن حمایت‌هایی در قالب سه فعالیت پروژه‌های تحقیق و توسعه مشترک، برگزاری کارگاه‌های مشترک و تبادل محققان در دوره‌های کوتاه مدت انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =