۱۰۳۰ میلیارد ریال به طرح های گردشگری جهش تولید کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

یاسوج- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۰۳۰ میلیارد ریال اعتبار به ۹ طرح گردشگری جهش تولید این استان اختصاص یافت.

علی سلحشوری در بازدید از چند طرح گردشگری استان، اظهار داشت: امسال برای نخستین بار در استان  به ۹ پروژه گردشگری جهش تولید ۱۰۳۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته که از این میزان ۲۰ درصد آن تخصیص یافته است.

وی افزود: با اجرای این طرح های بزرگ سرمایه‌گذاری کهگیلویه و بویراحمد در حوزه گردشگری برای ۵۵۲ نفر شغل ایجاد می‌ شود.

سلحشوری بیان کرد: تلاش بر این است تا اعتبارات به موقع به پروژه ها اختصاص داده شود و در کمیته برنامه ریزی کهگیلویه و بویراحمد موانع اجرا پروژه های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری بررسی و رفع می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به طرح های جهش  تصریح کرد: عدالت در ۳۳ پروژه جهش تولید استان رعایت شده و همه شهرستان‌های استان با توجه به پتانسیل و میزان پیشرفت فیزیکی در این طرح‌ها دیده شده است.

سلحشوری ابراز داشت: چهار اولویت توسعه این استان در برنامه آمایش سرزمین شامل آب، کشاورزی، گردشگری و صنایع نفت و گاز تعیین شده است.

وی تاکید کرد: کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت و قابلیت های بسیاری برای تقویت بخش گردشگری و حمایت از سرمایه گذاران دارد که باید مورد اهتمام قرار گیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید زیرساخت های لازم برای توسعه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری فراهم و تسهیل در فرایند اداری ایجاد شود.

کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۲۵۰ جاذبه طبیعی، اقلیم چهارفصل، مکان‌ های تاریخی، ویژگی‌ های مردم شناسی و آداب و رسوم گوناگون به عنوان یکی از مقاصد گردشگری کشور آماده پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی در ایام مختلف سال است.

بر اساس آمارها کهگیلویه و بویراحمد سالانه پذیرای بیش از سه میلیون نفر گردشگر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها