رویداد منطقه‌ای کار، مهارت و نوآوری دانشجویی در سبزوار برگزار شد

سبزوار- ایرنا- نخستین رویداد کار، مهارت و نوآوری دانشجویان دختر دانشگاههای شمال شرق کشور با عنوان "کمند" روز چهارشنبه در دانشگاه حکیم سبزواری در شهر سبزوار برگزار شد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم گفت: رویداد کار، مهارت و نوآوری دانشجوبان دختر با عنوان "کمند" به همت معاونت فرهنگی این وزارتخانه و معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در دانشگاه‌های مختلف اجرا می شود.

محمدهادی عسکری افزود: با اجرای طرح کمند طرح‌های کارشناسی شده دانشجویان دختر که توانایی و ایده برای ورود به فضای کسب و کار دارند داوری و به فضای حرفه‌ای کسب و کار معرفی می شوند.

وی ادامه داد: به منظور حمایت از مهارت آموزی دانشجویان دختر تفاهم نامه‌ای با صندوق نوآوری امید امضا شده که با ارائه تسهیلات به تیم‌های برگزیده اجرای طرح "کمند"، ایده های دانشجویان به توانمندی و اشتغال آنها منجر شود.

مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه حکیم سبزواری نیز گفت: اولین رویداد کار، مهارت و نوآوری دانشجویان دختر دانشگاه‌های استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی و سمنان با عنوان طرح کمند با هدف ارتقای مهارت‌های کارآفرینی به مدت دو روز در این دانشگاه برگزار شد.

دکتر رسول شادنیا افزود: آشنایی دانشجویان با مفاهیم مهارت، نوآوری و کارآفرینی، ایجاد ارتباط بین دانشجویان و شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری و صندوق حمایت از کارآفرینی از اهداف مهم برگزاری این رویداد است.

وی ادامه داد: محورهای این رویداد شامل هنرهای تجسمی، صنایع دستی، صنایع غذایی، پوشاک، طراحی داخلی، محیط زیست، تکنولوژی و مهندسی بود که ۶۰ اثر به دبیرخانه رویداد در این دانشگاه ارسال شده بود.

دانشگاه حکیم سبزواری با ۹ هزار دانشجو، در فهرست ۲۲ "دانشگاه محور" ایران جای دارد.

این مرکز آموزش عالی شامل ۳۳ گروه آموزشی، ۱۳۹ کدرشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکتری و ۱۰ دانشکده است.

مرکز شهرستان ۳۰۶ هزار نفری سبزوار در ۲۳۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha