بزرگترین طرح عمران روستایی آذربایجان‌غربی در بوکان در حال اجراست

مهاباد- ایرنا- مدیر شرکت آب و فاضلاب بوکان گفت: طرح جامع تامین آب آشامیدنی مجتمع ۱۶۵ روستایی این شهرستان به عنوان بزرگترین طرح عمران روستایی آذربایجان‌غربی هم‌اکنون در این شهرستان در حال اجراست.

سلمان خدایاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای اجرای این طرح که هم اینک از ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است، در فاز نخست ۲ هزار و ۴۶۶ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح ۸۵ درصد جمعیت روستایی این شهرستان از نعمت آب آشامیدنی کافی و سالم بهره‌مند خواهند شد، ادامه داد: با اتمام این طرح چهار هزار و ۴۲۷ خانوار ساکن در ۱۶۵ روستای این شهرستان از مزایای آن برخوردار خواهند شد. 

مدیر شرکت آب و فاضلاب بوکان گفت: حفر چاه فلمن این طرح در جوار روستای "ساریقامیش‌بهی" در بستر رودخانه زرینه‌رود شروع شده و هم‌اکنون دارای حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و کل پروژه نیز از ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

وی بیان کرد: این طرح شامل ۵۱۵ کیلومتر خط انتقال، حفر و تجهیز یک حلقه چاه فلمن، احداث ۱۵ هزار متر مکعب مخزن و حدود ۴۶ ایستگاه پمپاژ و مخزن است که حدود ۱۰۰ کیلومتر خط انتقال آن به انجام رسیده و مابقی نیز در دست اجراست.

"خدایاری" افزود: با اتمام این طرح ملی علاوه بر تامین آب روستاهای بوکان آب شرب مورد نیاز تعدادی از روستاهای مهاباد و میاندوآب نیز تامین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای انتقال این آب از ۲ ایستگاه پمپاژ به صورت ثقلی استفاده خواهد شد، اضافه کرد: عملیات اجرایی طرح جامع تامین آب آشامیدنی مجتمع ۱۶۵ روستایی بوکان که بزرگترین طرح عمران روستایی آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری در روستای "ساریقامیش بهی" شهریورماه سال گذشته آغاز شد. 

 شهرستان بوکان دارای ۲ بخش سیمینه و مرکزی با ۱۷۸ روستای دارای سکنه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =