۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۸
کد خبرنگار: 2581
کد خبر: 84091073
۰ نفر

برچسب‌ها

ساخت صد و سومین مدرسه خیرساز گنبدکاووس آغاز شد

گنبدکاووس - ایرنا - عملیات ساخت صد و سومین مدرسه خیرساز گنبدکاووس امروز چهارشنبه در مراسمی با حضور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان و تعدادی از مسوولان و خیرین مدرسه ساز در روستای "داشلی علیا" از توابع بخش مرکزی این شهرستان مرزی آغاز شد.

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس در مراسم آغاز عملیات اجرایی این واحد آموزشی ۶ کلاسه گفت که از مجموع ۳۵۵ ساختمان آموزشی این شهرستان، ۱۰۲ مورد آن توسط نیکوکاران ساخته شده است. 

کمال‌الدین نظرنژاد با قدردانی از همکاری خوب مجمع خیران مدرسه‌ساز گنبدکاووس با آموزش و پرورش، افزود: مدرسه قدیمی روستای داشلی علیا برای حضور دانش آموزان نامناسب تشخیص داده شد به همین علت ساخت مدرسه جدید با کمک یکی از نیکوکاران در دستورکار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با کمک چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی "مریم حصارکی" از خیرین مدرسه‌ساز ساکن استان تهران و نیز کمک ۵۰۰ میلیون ریالی اهالی این روستا، عملیات ساخت مدرسه ۶ کلاسه با زیربنای ۵۴۰ مترمربع از امروز آغاز شد.

نظرنژاد تصریح کرد: ساخت این مدرسه در مجموع ۲۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که بقیه اعتبار مورد نیاز توسط اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان تامین می‌شود.

وی همچنین با تبریک هفته وحدت، ادامه داد: به مناسبت این هفته فرخنده، عملیات ساخت یک هنرستان با مشارکت خیرین در گنبدکاووس آغاز می‌شود.

یاسر لیوانی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان نیز در این مراسم با قدردانی از نیکوکاران مدرسه ساز در گنبدکاووس، گفت: درحال حاضر ۶۵ درصد از کلاس‌های درس در استان با مشارکت خیران ساخته می‌شود.

آموزش و پرورش شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس درسال تحصیلی جاری افزون بر ۸۵ هزار دانش آموز دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها