بافندگان فرش چهارمحال و بختیاری ۱۸۵ قالی به ستاد عتبات عالیات اهدا کردند

شهرکرد-ایرنا- مسوول شعبه ستاد بازسازی عتبات عالیات در چهارمحال وبختیاری از اهدا ۱۸۵ تخته فرش دستباف از سوی بافندگان استان برای ارسال به کربلا و نجف در سال جاری خبر داد.

علی کیانی روز  پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، ارزش فرش‌های  اهدا شده را بیش از ۱۲ میلیارد ریال برآورد کرد و اظهار داشت: مواد اولیه این فرش‌ها از پشم مرغوب، رنگ ثابت و مواد صادراتی است که این استان در بافت و اهدا فرش دستباف به عتبات عالیات در سطح کشور رتبه نخست را دارد.
وی گفت:یک‌هزار و ۸۰۰ بانوی بافنده در قالب خادم الحسین‌(ع) برای بافت این تعداد فرش مشارکت داشتند که همه به‌صورت رایگان و افتخاری اقدام به بافت فرش کردهاند.
مسوول شعبه ستاد بازسازی عتبات عالیات در چهارمحال و بختیاری تصریح کرد:هم‌اینک ۳۳ کارگاه قالی‌بافی توسط خیران نیکوکار استان برای بافت فرش های اهدا شده به کربلا فعال است که امید است تا پایان سال جاری پنج تخته فرش ۱۲متری نیز به ارزش سه میلیارد ریال به اتمام برسید.

وی همچنین از آغاز طرح برکت در قالب اهدا محصولات کشاورزی به عتبات عالیات در این استان در سال جاری خبر داد و افزود: امسال در این طرح کشاورزان با اهدا بخشی از محصولات بادام، گردو و محصولات زراعی به ارزش یک میلیارد ریال مشارکت کردند.

به گزارش ایرنا، در چهارمحال و بختیاری ۱۰۰ هزار بافنده فرش، ۵۲ هزار دار قالی در قالب ۹ تعاونی فرش روستایی، ۲ تعاونی قالیبافی شهری و یک اتحادیه فرش در استان وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =