تعطیلی مدارس تربت‌حیدریه تمدید شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش تربت‌حیدریه گفت: بنا به تشخیص ستاد کرونا، تعطیلی آموزش حضوری دانش‌آموزان در مدارس این شهرستان تا ۱۵ آبان ماه به مدت یک هفته دیگر تمدید ‌شد.

محمدرضا قرایی‌تربتی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال تحصیلی جاری بیش از ۳۷ هزار دانش‌آموز در ۲۲۹ باب مدرسه دولتی، ۱۶۲ مدرسه غیرانتفاعی و در قالب هزار و ۷۴۹ کلاس زیر نظر دو هزار و ۳۶۸ معلم در تربت حیدریه مشغول تحصیل هستند.
وی با بیان این که با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا، ۶۵ مدرسه برای شرکت ۵۰ دانش‌آموز در هر کلاس‌ حضوری مشکلی ندارند افزود: سایر مدارس که دارای تراکم بالا هستند، به واسطه شرایط کرونا و تا قبل از تعطیلی اخیر به صورت زوج و فرد و گروه‌بندی اداره می‌شدند.
مدیر آموزش و پرورش تربت‌حیدریه گفت: با بررسی‌های صورت گرفته مدارس شهرستان مجهز به زیرساخت اینترنت هستند و آن دسته از مدارسی هم که فاقد این مولفه‌اند، به علت فقدان زیرساخت مخابراتی شهرستان است.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه تا دو روز گذشته، ۱۲۰ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان آموزشی درمانی نهم دی این شهر بستری شده اند که این تعداد از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در مناطق زیرپوشش این واحد دانشگاهی، بالاترین حد بوده است.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

بر اساس آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۵۸۱ هزار و ۸۲۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۳۴۶ تن از بیماران مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۳ هزار و ۲۹۹ تن رسیده است.

 مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =