ایران در آستانه نخستین میزبانی آسیایی بیسبال

تهران- ایرنا- ایران از سوی کنفدراسیون بیسبال آسیا به عنوان کاندیدای اصلی میزبانی بازی‌های منطقه غرب آسیا معرفی شد.

به گزارش ایرنا، بر اساس مکاتبات انجام گرفته با مسوولان کنفدراسیون بیسبال آسیا و فدراسیون جهانی این رشته المپیکی، فدراسیون انجمن‌های ورزشی و انجمن بیسبال ایران صاحب شانس اصلی برای میزبانی این تورنمنت مهم ورزش بیس‌بال در ایران هستند.

درحالی که هند هم درخواست میزبانی بازی‌های ۲۰۲۱ را که تابستان آینده برگزار خواهد شد، به تشکیلات کنفدراسیون بیس‌بال آسیا ارایه کرده است.

مسابقاتی که در صورت تثبیت میزبانی ایران، با شرکت ده تیم زون غرب آسیای بیسبال در استادیوم تازه بازسازی و استاندارد شده انقلاب کرج برگزار خواهد شد.

تیم‌های هند، پاکستان، سریلانکا، عراق، افغانستان،  فلسطین، کامبوج، بنگلادش، ایران و... ده تیمی هستند که در این تورنمنت برای کسب دو سهمیه مسابقات قهرمانی آسیا سال ۲۰۲۱ در این رقابت‌ها تلاش خواهند کرد.

بنا بر تصمیم کنفدراسیون بیس‌بال آسیا برای انتخاب میزبان نهایی بازی‌های آسیا در آذرماه امسال، عضو هیات اجرایی و مدیر اجرایی توسعه غرب آسیا و رییس فدراسیون‌ هند به تهران سفر می‌کنند تا در بازدید از ورزشگاه انقلاب کرج و امکانات میزبانی مسابقات، گزارش نهایی خود را برای تایید میزبانی ایران اعلام کنند.

در صورت تایید میزبانی کرج که صاحب بهترین و مدرنترین ورزشگاه اختصاصی بیسبال غرب آسیاست، ایران نخستین میزبانی تورنمنتی ورزشی خود در آسیا را از سال ۲۰۱۹ بر عهده خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =