۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۸
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84090958
۰ نفر

برچسب‌ها

سیاستمدار مشهور روسیه خواستار دو حزبی شدن این کشور شد

مسکو - ایرنا - «ولادیمیر ژیرینفسکی» سیاست‌مدار مشهور روس و نایب ‌رئیس پبشین دومای این کشور پیشنهاد داد که در روسیه تنها دو حزب کرملینی و لیبرال دموکرات بماند و بقیه برچیده شوند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا رهبر حزب «لیبرال دموکرات» روسیه در نشست نمایندگان دومای دولتی (مجلس قانونگذاری) واعضای هیات دولت این کشور اظهار داشت:«معتقدم زمان آن رسیده که کمونیستها برای همیشه بروند، «روسیه معتدل» نیز همینطور. دو حزب باقی بگذارید: کرملینی، تحت هر عنوانی که می خواهید، و لیبرال دموکرات».

وی تصریح کرد: اگر شش- هفت حزب در کشور وجود داشته باشد، بهم ریختگی و بی نظمی ایجاد خواهد شد و چند حزبی بودن «بستر سیاسی را پر از زباله می کند».

به گزارش خبرگزاری ریانووستی، ژیرینفسکی تاکیدکرد: «از بالا حزب تحمیل می کنند. اما مردم که همه چیز را می بینند، اینکه پنهان نیست وقتی یک فرد را همه روزه درتمامی شبکه های تلویزیونی نشان می دهند.فریب مردم بی حرمتی است. دیگر کسی را فریب نخواهید داد.»

حزب لیبرال دموکرات به رهبری «ولادیمیر ژیرینفسکی» به دنبال «احیای روسیه به عنوان یک قدرت بزرگ» است. این  حزب هم با کمونیسم اتحاد جماهیر شوروی و هم با سرمایه‌داری نئولیبرال مخالف است. این حزب اقتصاد مختلط با مالکیت خصوصی را ترجیح می‌دهد، اما با نقش مدیریتی محکم که برای دولت محفوظ است.
درسیاست خارجی نیز حزب تأکید جدی بر «تمدنها» دارد. این حزب از احیای مرزهای روسیه (که این حزب معتقد است شامل قفقاز،  آسیای مرکزی،  بلاروس و اوکراین می‌باشد) حمایت می‌کند.

حزب لیبرال دموکرات،  ایالات متحده،  ناتو و تمدن غربی را اصلی‌ترین تهدیدهای خارجی روسیه می‌داند. این حزب به شدت از تبعیض علیه اقلیت‌های قومی روس در کشورهای بالتیک انتقاد کرده و خواستار این است که به آنها تابعیت روسیه داده شود و در برابر قوانین تبعیض آمیز محافظت شود.

 حزب لیبرال دموکرات همچنین مخالف بزرگنمایی اتحادیه اروپا است و به عنوان یک حزب مخالف اتحادیه اروپا شناخته می‌شود،

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =