هدف از قداست‌زدایی، انحراف ذهن مسلمانان از جنایات دولت‌های غربی است

تهران- ایرنا- رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پیامی هتک حرمت به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام(ص) را در فرانسه محکوم کرد و نوشت: اقدامات این چنینی در قداست‌زدایی به انگیزه انحراف ذهن ملت‌های مسلمان و مردم جهان از جنایات دولت‌های غربی، دولت تروریست ایالت متحده آمریکا و رژیم خونخوار صهیونستی صورت می‌گیرد.

‌به گزارش روز چهارشنبه مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی در این پیام افزود: اهانت مجدد به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) آن هم در روزهای منتهی به سالروز ولادت ایشان، قلب مسلمانان را به درد آورده است. جهان اسلام و ملت‌های مسلمان هیچ گاه از گزند دولت‌های غربی و آمریکایی در امان نبوده‌اند؛ گاه با ایجاد، حمایت و هدایت گروه‌های تکفیری که جان هزاران مسلمان را گرفتند و میلیون‌ها نفر را آواره کردند، گاه با حمله نظامی و اکنون با توهین به مقدسات آن هم با پوشش زرورقی به نام «آزادی بیان».

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در این پیام تصریح کرد: ادعای دروغین آزادی بیان در حالی از سوی سیاستمداران غربی مطرح می‌شود که اساتید دانشگاهی بابت سوال درباره «هولوکاست» به شدت محکوم می‌شوند و سرنوشتی نامعلوم پیدا می‌کنند. حتی انتقاد از رشد و گسترش همجنس‌بازی که رفتاری به دور از شأن انسان‌هاست و نمی‌توان نام آن را رفتاری حیوانی نامید، با برخورد شدید رسانه‌ها همراه می‌شود؛ اما در این جوامع به راحتی به مقدسات بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مسلمان توهین می‌کنند و دولتمردان غربی و آمریکایی و رسانه‌های آنها، در برابر این اقدام سکوت کرده‌اند.

وی عنوان کرد: اقدامات این چنینی در قداست‌زدایی به انگیزه انحراف ذهن ملت‌های مسلمان و مردم جهان از اقدامات دولت‌های غربی، دولت تروریست ایالت متحده آمریکا و رژیم خونخوار صهیونستی صورت می‌گیرد تا عمق فجایعی که این دولت‌ها برای ملت‌های مسلمان در سوریه، یمن، لبنان، فلسطین، بحرین، عراق، افغانستان و سایر کشورهای مظلوم ایجاد کرده‌اند، مشاهده نشود.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد: با وجود تراکم بالای کشورهای اسلامی در منطقه غرب آسیا، اما حکام برخی از کشورهای این مناطق به دلیل تن‌سپاری به ذلت غربی و آمریکایی، از واکنش نشان دادن نسبت به این اقدامات هراس دارند. بنابراین لازم است تا بار دیگر، ملت‌های آزاده و مسلمانان در این مناطق و سایر نقاط جهان، نسبت به این اقدامات وقیحانه واکنش نشان دهند تا شاهد تکرار این مسیر توهین آمیز نباشیم.

بیانیه مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها در محکومیت اقدام رییس جمهوری فرانسه  

همچنین مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها نیز در محکومیت اقدام اخیر دولت فرانسه بیانیه صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: از بعثت نبی اکرم محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم، بیش از چهارده قرن می گذرد؛ پیامبر رحمتی که رسالت خود را اکمال و اتمام مکارم اخلاق اعلام کرد و حتی قبل از رسالتش، به محمد امین ملقب شد.

مجمع بین المللی اساتید مسلمان خاطر نشان کردند: حضرت محمد(ص) در میان مردمانی زیست که در میان جهل مطلق شب و روز خود را سپری می کردند. همانانی که برای باریدن باران شتر را کتک می زدند، هیچ گاه سر سوزنی ستم و بی عدالتی و ظلم از وی ندیده بودند.

مجمع بین‌المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها در این بیانیه تصریح کردند: پیامبر مکرم اسلام، حضرت محمد (ص)، همانی بود که خداوند فرمود: اگر مهربان نبودی مردم از اطرافت پراکنده می شدند! همانی که قلبش برای جهل مردم نادان آن عصر آن چنان فشرده شده بود که خداوند فرمود ما می دانیم قلبت از جهل مردم فسرده است، اما تو تنها بیم دهنده و بشارت دهنده هستی.

این بیانیه می افزاید: حضرت محمد (ص)، آن معمار بزرگ اسلام، در سخت ترین شرایط، از همان آغاز که یاران با وفایش را شیاطین انسان نمای آن عصر با سنگ های داغ شبه جزیره عربستان شکنجه می دادند تا زمانی که تحت شدید ترین تحریم ها در شعب ابی طالب روزگار می گذارند، نه تنها هرگز حتی ذره ای از فضائل اخلاقیش کاسته نشد، بلکه مانند چراغی پر نور، گرما بخش قلوب یاران و پیروانی بود که تا امروز مانند آن ها کمیاب است. اصحابی که در فضائل و کرامات نبی مکرم اسلام حدیث ها گفته اند و قلم ها فرسوده اند.

در ادامه این بیانیه آمده است: فضائلی که اگر دریا ها مرکب شوند بازهم قلم زیر بار آنها خواهد شکست. نام محمد (ص)، نوید بخش صلح بود، با تمام قوا در طول عمر با برکتش با رذائل اخلاقی جنگید و هر آنکه در جنگ اسیر می شد، از جان خود مطمئن بود؛ چرا که می دانست نزد سپاه اسلام، ظلم بر مظلوم جایگاهی ندارد. 

در این بیانیه تاکید شده است: مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها، اقدام اخیر رییس جمهوری فرانسه و حمایت از اقدام شنیع روزنامه شارلی ابدو در انتشار کاریکاتور نبی مکرم اسلام را که نتیجه اقدامات پشت پرده صهیونیست جهانی است و دست دولت فرانسه از آستین آن بیرون آمد را شدیدا محکوم می کند و به عمال و بدخواهان اسلام راستین که عطر آن برگرفته از سیره پیامبر رحمت، ختمی مرتبت حضرت محمد مصطفی (ص) است هشدار می دهد که راه حق، راه عدل و دوستی، راهی که حضرت محمد (ص) در تمامی عمر پر برکت خود همواره بر همین مسیر گام نهاد، نه تنها با انتشار تصاویر موهن از ایشان فراموش شدنی نیست، بلکه امت مسلمان در سرتاسر دنیا، بیش از گذشته به ذات خبیث عمال غرب پی برده و از آنها برائت می جوید و با قدرت بیشتر تا جان در راه زنده نگه داشتن یاد نبی مکرم اسلام و احقاق آنچه نااهلان از ایشان دریغ کردند، فدا کند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =