چهار باشگاه ورزشی در تربت‌حیدریه مهر و موم شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با بیان اینکه فعالیت باشگاه‌های ورزشی به علت همه‌گیری ویروس کرونا در موج سوم تا اطلاع بعدی همچنان ممنوع است گفت: در همین راستا، چهار باشگاه ورزشی به علت بازگشایی غیرمجاز در این شهرستان مهر و موم شد.

الهام بهره‌مند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این که وضعیت تربت‌حیدریه و دیگر شهرستانهای زیر پوشش این واحد دانشگاهی به لحاظ شیوع بیماری کووید ۱۹، قرمز است اظهار داشت: طبق هماهنگی صورت گرفته  با اداره ورزش و جوانان و با همکاری پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، دایره نظارت بر اماکن عمومی و در راستای اجرای پروتکل‌های بهداشتی، از باشگاه‌های ورزشی سطح شهر به طور مستمر بازدید و با متخلفانی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکنند برابر قانون برخورد می‌شود.

وی افزود: ستاد مقابله با ویروس کرونا در خراسان رضوی تمام اماکن و باشگاه‌های ورزشی تربت‌حیدریه و دیگر شهرستانهای همجوار در موج سوم همه‌گیری ویروس کرونا را به مدت یک هفته تعطیل اعلام کرد و به احتمال زیاد این تعطیلی دوباره تمدید می‌شود.

او ادامه داد: فعالیت‌های‌ ورزشی در شهرستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه مطابق تصمیم ستاد مقابله با کرونای استان خراسان رضوی و هماهنگ با سراسر کشور خواهد بود.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه تا دو روز گذشته، ۱۲۰ بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان آموزشی درمانی نهم دی این شهر بستری شده اند که این تعداد از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در مناطق زیرپوشش این واحد دانشگاهی، بالاترین حد ابتلا به این ویروس و بستری است.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

بر اساس آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۵۸۱ هزار و ۸۲۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۳۴۶ تن از بیماران مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۳ هزار و ۲۹۹ تن رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha