توهین به پیامبر اکرم (ص) منجر به اتحاد بیشتر مسلمانان شد

بوشهر-ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: اظهارات سخیف رئیس‌جمهوری فرانسه در توهین به پیامبر اکرم (ص) علاوه بر تقویت اتحاد و همدلی مسلمانان منجر به ذلت و خواری دشمنان دین مبین اسلام شد.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: اهانت رئیس‌جمهوری فرانسه به ساحت مقدس نبی اکرم(ص) آن هم در ماه میلاد پیامبر رحمت و مهربانی قلب مسلمانان را جریحه دار کرده‌است.

وی بیان کرد: باعث تاسف است که رئیس جمهوری یک کشور برای چندمین بار متوالی گستاخانه نسبت به اعتقادات دینی بیش از یک میلیارد نفر توهین می‌کند.

سروستانی ادامه داد: چنین موضعی از سوی رئیس‌جمهوری فرانسه لطمه بزرگی برای مردم این کشور است زیرا آنها فردی را انتخاب کردند که برای آنها نفرین و نفرت از سوی مسلمانان در تاریخ برای کشور فرانسه به ثبت برساند.

وی اضافه کرد: در این زمینه به طور قطع امت اسلامی در اقصی نقاط کره پهناور زمین گستاخی و هتاکی مکرون را به شدت محکوم می‌کنند.

سروستانی ادامه داد: در آستانه هفته وحدت مسلمانان با اقتدار یکپارچه اعلام نفرت و ننگ خود را به این رئیس‌جمهوری و همفکرانش اعلام و اتحاد و همدلی خود را در کشورهای مختلف به منصه ظهور خواهند گذاشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر تاکید کرد: دستگاه‌های دیپلماسی و حاکمیتی کشورهای جهان اسلام باید با اقتدار مواضع نفرت خود را از مکرون اعلام کنند.

وی گفت: همچنین باید اعتراض خود را از طریق مجامع بین‌المللی پی‌گیری کنند تا دیگر کسی جرات جسارت به پیامبر اکرم پیدا نکند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =