نایب‌رئیس مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) توهین به پیامبر اسلام را محکوم کرد 

اراک - ایرنا - نایب‌رئیس مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با صدور پیامی توهین رئیس جمهوری فرانسه به ساحت پیامبر گرامی اسلام را محکوم و تاکید کرد: این‌گونه اقدامات ناشی از ضعف دشمنان در برابر منطق مستحکم اسلام ناب محمدی (ص) است.

آیت‌الله «قربانعلی دری‌نجف‌آبادی» در این پیام که نسخه‌ای از آن روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت آورده است: دست پلید دشمنان اسلام بار دیگر از آستین کشور فرانسه که یکی از مدعیان دروغین حقوق بشر است بیرون آمد و ساحت مقدس و نورانی پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) را مورد توهین قرار داده و قلوب مسلمانان جهان به خصوص ملت مومن ایران اسلامی را جریحه‌دار کرد.  

وی با بیان اینکه طبق وعده خدا این اقدامات و دشمنی‌های خشونت‌آمیز راه به‌جایی نخواهد برد و این نور مقدس هرروز فروزان‌تر خواهد شد، افزوده است:دامن زدن به اسلام‌هراسی  از سوی «مکرون» (رئیس جمهور فرانسه) و طرح ادعاهای دروغین مبنی بر تلاش اسلام‌گرایان برای تغییر قانون اساسی فرانسه که از دل‌های فاسد و ذهن‌های فرسوده بر می‌خیزد، نه تنها خدشه‌ای بر چهره نورانی رسول مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص)   وارد نخواهد ساخت، بلکه در معادله‌ای معکوس به مانند نمایش‌های سخیف گذشته، صفحه پلید و خفت بار دیگری بر کارنامه سیاه اسلام ستیزان خواهد افزود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در این پیام آورده است: از مجامع جهانی و مسوولان بلندپایه کشورمان به خصوص وزارت امور خارجه انتظار می‌رود تا برای صیانت از ارزش‌های والای اسلامی مسلمانان جهان ضمن برخورد قاطع و جدی با آمران، عاملان، مباشران و مسببان این اقدام مجرمانه بین المللی؛ تحویل آنها به محاکم صالحه را از دولت فرانسه پیگیری و مطالبه نمایند.

چندی قبل نشریه فرانسوی شارلی ابدو (Charlie Hebdo) کاریکاتورهای موهن راجع به پیامبر اسلام (ص) را با بهانه «آزادی بیان» بوده منتشر کرده بود، حال آنکه بر مبنای اسناد حقوق بین‌الملل و با توجه به تعریف آزادی بیان و محدودیت‌های آن، به هیچ وجه توهین به اعتقادات دیگر ادیان و اقوام بر نمی‌آید.

رییس جمهوری فرانسه نیز اخیراً در اظهاراتی اعلام کرده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتورهای توهین آمیز علیه رسول گرامی اسلام (ص) ادامه خواهد داد و آن را حمایت از ارزش‌های سکولاریسم خواند؛ امری که با واکنش تند مسلمانان روبرو شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها