۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۴۴
کد خبرنگار: 750
کد خبر: 84090878
۰ نفر

برچسب‌ها

گشت ویژه مبارزه با کرونا در شاهرود راه‌اندازی شد

شاهرود – ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت : گشت ویژه مبارزه با کرونا با هدف بررسی و نظارت بر رعایت بهداشت محیط در اماکن پر تردد و اصناف شهرستان شاهرود راه‌اندازی شد.

رضا چمن روز چهارشنبه افزود : طرح گشت ویژه مبارزه با کرونا با مشارکت فرمانداری شهرستان، دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، اداره صمت، شهرداری و نیروی انتظامی، در حوزه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اجرا می شود.

شهرستان شاهرود یکی از شهرستان های پرخطر از نظر شیوع ویروس کرونا در کشور است .

به گفته وی ، وظیفه محوله به این گروه ها نظارت و بررسی وضعیت اماکن مختلف از جمله تهیه و توزیع غذا ، اماکن عمومی، اداره ها و هر مکانی که مردم برای دریافت خدمت به آنجا مراجعه دارند، تعیین شده است.

یکی دیگر از وظایف این گروه ها نظارت بر اجرای دستورالعمل های کشوری و رعایت اصول بهداشتی در دوران کرونا از جمله رعایت فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و دستکش، جلوگیری از حضور افراد مشکوک در محل کار و ارجاع آنان به مراکز درمانی است.

اجرای شیوه نامه های بهداشتی در اداره ها و اصناف بر اساس چک لیست های تهیه شده توسط این گروه ها مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.

به گفته فرماندار شاهرود این گشت های ویژه توسط ۱۰ گروه  صبح و بعدازظهر با بازدید میدانی در سطح شهر ، مصوبات ستاد مبارزه با کرونا را پیگیری و اجرایی می کنند.

 با توجه به شرایط روند افزایشی شیوع ویروس کرونا در شهرستان های شاهرود و میامی و قرار گرفتن این شهرستان در بین ۴۳ شهرستان بحرانی کشور مسوولان شاهرود تدابیری از جمله تشدید محدودیت ها و سازماندهی این گشت ها را در نظر گرفتند.

روز گذشته هم در راستای افزایش سطح نظارت ها برای حفظ ایمنی سلامت مردم گروهی متشکل از فرمانداری، واحد بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی، بازرسی استانداری، شهرداری، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی و اداره صمت با حضور میدانی در بازار و پاساژها مبادرت به تذکر و پلمب ۱۶ واحد صنفی کردند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود شب گذشته هم از روند افزایشی ابتلا و بستری در زیر مجموعه این دانشگاه خبر داد و گفت: شمار موارد بستری شدگان در بیمارستان امام حسین (ع)  از مرز ۲۱۰ تن گذشت.

رضا چمن با بیان اینکه شمار مبتلایان کرونا در این شهرستان به ۲ هزار و ۶۱۳ تن رسید، افزود: تعداد ۱۲۹ مورد جدید قطعی ابتلا به ویروس کرونا در ۴۸ ساعت گذشته شناسایی شد.

وی تاثیرپذیری از مناطق همجوار را یکی از عوامل افزایش سیر صعودی بیماری کووید ۱۹ در شاهرود خواند و اظهار داشت: ۳۰ درصد از مراجعات سرپایی و بستری به بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود از شهرستان‌های همجوار است.

بیمارستان امام حسین (ع)  شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان با جمعیتی بیش از ۲۱۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود جزو مناطق پر خطر از نظر آلودگی به ویروس کرونا در کشور محسوب می‌شود.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر دیروز ۵۸۱ هزار و ۸۲۴ تن در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۴۶ تن از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۳ هزار و ۲۹۹ تن رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =