جشنواره «آمریکا باید از منطقه برود» در البرز برگزار می شود

کرج - ایرنا - رییس بسیج دانش آموزی استان البرز اعلام کرد که همزمان با هفته بسیج دانش آموزی، جشنواره «آمریکا باید از منطقه برود» در فضای مجازی برگزار می شود.

سرهنگ پاسدار سید جلیل موسوی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره برای دانش آموزان سه مقطع تحصیلی با موضوعاتی همچون «چرا مرگ برآمریکا»، «پیام به سربازان آمریکایی»، «استکبار ستیزی» و «هم صدا با حاج قاسم»  برگزار می شود.

وی اظهار داشت: این جشنواره به صورت متن نویسی، پیام تصویری، نقاشی، نماهنگ، اینفوگرافی و پادکست می باشد.

وی با بیان اینکه برای هفته بسیج دانش آموزی در البرز ۱۵ عنوان برنامه پیش بینی شده، یکی دیگر از برنامه های این هفته را اجرای برنامه «آبروی کوچه افتخار محله» دانست و گفت: در اجرای این برنامه در مقابل منزل برخی از شهدای دانش آموز استان برنامه کوچک سخنرانی و مداحی برگزار می شود.

موسوی دیدار با خانواده شهید فهمیده را از دیگر این برنامه ها برشمرد و افزود: همچنین  در روز پنجشنبه همزمان با روز شهادت شهید محمد حسین فهمیده برنامه یادواره این شهید به صورت خیلی محدود بر سر مزار این شهید در بهشت زهرای تهران برگزار می شود.

وی، پویش تصویری «همه با هم مرگ بر آمریکا» در روز ۱۳ آبان را از دیگر عناوین برنامه ها دانست و تصریح کرد: در این روز دانش آموزان به صورت صوتی پیام خودشان را با شعار «مرگ بر آمریکا» برای انتشار در فضای مجازی برای ما می فرستند.

رییس بسیج دانش آموزی استان البرز گفت: همچنین امضای طومار مجازی با شعار «آمریکای جنایتکار از منطقه باید برود» و انتشار بیانیه ضدآمریکایی در فضای مجازی توسط مجامع علوی و فاطمی دانش آموزی از دیگر برنامه های هفته بسیج دانش آموزی است.

وی افزود: اجرای سرود خیابانی توسط دانش آموزان بسیجی همراه با توزیع ماسک رایگان، اجرای ۲ سرود «حاج قاسم» و «۱۳ آبان» در سطح استان، تولید محتوا در فضای مجازی و تجلیل از نفرات برتر کنکور استان و لیگ علمی پایا از دیگر برنامه های این هفته است.

موسوی از دیگر این برنامه ها را تولید محتوا از زندگی نامه، سیره و وصایای شهدای شاخص دانش آموز و انتشار آن در فضای مجازی و همچنین سرکشی از برخی خانواده های شهدای دانش آموز و استمرار کمک های معیشتی و نوشت افزاری برشمرد.

وی اظهار داشت: تولید محتوا با موضوع «خدمات ۴۱ ساله بسیج» و انتشار آن در فضای مجازی از دیگر برنامه های هفته بسیج دانش آموزی به شمار می رود.

شهید محمدحسین فهمیده که در آبان ماه سال ۱۳۵۹ و در سن ۱۳ سالگی با بستن مواد منفجره به کمر خود زیر تانک دشمن رفت و به شهادت رسید که امام خمینی (ره) او را رهبر نامید.

استان البرز دارای حدود ۷۰۰ شهید دانش آموز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها