۱۳۰ کیلومتر شبکه برق کامیاران بهسازی شد

سنندج - ایرنا - فرماندار کامیاران گفت: طرح توسعه و بهینه سازی ۱۳۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و فشار متوسط هوایی و زمینی برق در این شهرستان اجرا شد.

مسعود الماسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به خدمات دولت تدبیر و امید در هفت سال گذشته اظهار داشت: طی این مدت ۵۰ کیلومتر از این طرح در مناطق روستایی و ۸۰ کیلومتر نیز در مناطق شهری با هدف بهسازی شبکه توزیع برق شهرستان انجام شده است.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح در شهرستان ۲۴ میلیارد و ۶۵۹ میلیون تومان هزینه شد، اضافه کرد: مناطق روستایی سهم ۱۱ میلیارد و ۴۱۶ میلیون ریالی و مناطق شهری نیز سهم ۱۳ میلیارد و ۲۴۳ میلیون ریال از اعتبارات هزینه شده، دارد.

فرماندار کامیاران یادآور شد: هم اکنون ۴۰ درصد شامل ۱۳۰ کیلومتر از ۳۲۳ کیلومتر شبکه انتقال و توزیع برق این شهرستان به کابل خودنگهدار تبدیل شده که میزان انجام یافته در مناطق روستایی ۲۴ درصد از ۲۱۱ کیلومتر و در مناطق شهری ۷۲ درصد از ۱۱۲ کیلومتر است.

وی گفت: با توجه به مشکلات ناشی از بکارگیری هادی‌های لخت و خطرات و حوادث ناشی از آن از جمله شرایط آب و هوایی، اتصال کوتاه‌های موقت و دایمی، برخورد شاخه‌ درختان، صدمات ناشی از حیوانات و پرندگان از اهداف تبدیل شبکه توزیع سیمی به خودنگهدار است.

الماسی تاکید کرد: دیگر اهداف اجرای این طرح شامل جلوگیری از سرقت شبکه و انرژی، رفع ضعت ولتاژ، زیباسازی مبلمان شهری و روستایی، رفع خطر برق گرفتگی برای حفظ جان مشترکین و خوردگی‌های شیمیایی که منجر به قطعی برق و افزایش انرژی‌های توزیع نشده، است.

برق ۱۵۳ روستای کامیاران تکخوانی شد

وی افزود: هم اکنون کنتور برق مصرفی مشترکین ۱۵۳ روستای شهرستان با ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت برق با هدف جلوگیری از اتلاف انرژی، مشخص کردن مشترکین پرمصرف، مدیریت مصرف، صدور قبض منحصر به یک مشترک، عدالت در پرداخت برق مصرفی، تکخوانی شده است.

الماسی اضافه کرد: همچنین در بخش پدافند غیرعامل نیز یک هزار و ۵۰۰ متر خط فشار متوسط بین روستای تفین تا دهکانان با ۲ میلیارد و ۴۰ میلیون ریال اعتبار احداث شده است.

وی یادآور شد: این اقدام نیز با هدف افزایش پایداری شبکه، تامین آب ایستگاه‌های پمپاژ کشاورزی دهکانان، امکان انجام مانور در وقوع بحران و قطع فیدر ۲۰ کیلوولت شاهینی جهت برقراری برق پایدار و رعایت حال مشترکین از جمله مزایای اجرای این طرح است.

شهرستان کامیاران دارای ۴۰ هزار مشترک برق است که حدود ۶.۲۵ درصد از مصرف برق استان کردستان را به خود اختصاص داده اند.
کامیاران با ۱۰۲ هزار نفر جمعیت در ۶۵ کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =