اهانت به پیامبر(ص) نشانه دست‌های پشت پرده صهیونیستی است

سمنان- ایرنا- بسیج اساتید دانشگاه سمنان روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعتراضی اظهارات سخیف رئیس‌جمهوری فرانسه و اهانت به ساحت قدسی پیامبر اکرم(ص) را نشانه دست‌های پشت پرده صهیونیستی دانست.

به گزارش ایرنا، در این بیانیه‌ اعتراض‌آمیز تاکید شده است: این روزها شاهد توهین‌های سخیف و مکرر رئیس‌جمهوری فرانسه به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) هستیم که در واقع نشانه جریان رذیلانه صهیونیستی پشت پرده آن است.

در این بیانیه اعتراض آمیز آمده است: سیاست اسلام‌هراسی و اسلام‌ستیزی سالیانی است که از سوی سران کشورهای اروپایی در دستور کار قرار گرفته است و اینکه عالی‌ترین مقام سیاسی کشوری مانند فرانسه ، برای چندمین بار و به بهانه دفاع از آزادی بیان، اقدام به این توهین می‌کند ناشی از ترس دولت لیبرال فرانسه از قوت گرفتن مسلمانان و جمعیت آنان در این کشور و دیگر کشورهای اروپایی است.

در ادامه این بیانیه اظهار شده است: این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که پیامبر خاتم محمد مصطفی(ص) پیامبر رحمت ، صلح و مهربانی و نمونه روشن و والای آزادی و معنویت انسان است و قرآن کریم نیز، کتاب حکمت و عدالت است و این سخنان زشت قلوب بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان جهان را به درد آورده و لازم است که همه آزادیخواهان جهان با این سیاست زشت مقابله کنند.

در پایان این بیانیه تاکیده شده است: بسیج اساتید دانشگاه سمنان ، هرگونه توهین به مقدسات، ادیان و پیامبران را به شدت محکوم نموده و ضمن هشدار به مسببان این اقدام توهین آمیز،به آن‌ها یادآور می‌شود که مسلمانان جهان و مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی در مقابل این توهین آشکار، مانند همیشه با صلابت خواهند ایستاد و هرگز دشمنی‌ سردمداران غربی نسبت به اسلام و مسلمانان را به بهانه‌های واهی چون آزادی بیان فراموش نخواهند کرد.

به گزارش ایرنا، نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» طی روزهای گذشته کاریکاتورهای توهین‌آمیزی را نسبت به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام (ص) منتشر کرد که با حمایت رئیس‌جمهوری فرانسه همراه شد.  

«امانوئل مکرون» رییس‌جمهوری فرانسه یکشنبه ‌شب در پیامی توییتری نوشت: ما هرگز تسلیم نخواهیم شد. ما با روحیه‌ای صلح‌جویانه به همه تفاوت‌ها احترام می‌گذاریم. ما گفتار نفرت‌پراکنانه را نمی‌پذیریم و از گفت‌وگوی عقلانی دفاع می‌کنیم. ما همیشه در طرف کرامت انسانی و ارزش‌های جهان شمول خواهیم ماند.

مکرون پس از قتل فردی که تصاویر موهن از پیامبر اسلام (ص) را در کلاس‌های درس به نمایش می‌گذاشته، ضمن حمایت از انتشار چنین تصاویری، به بهانه آزادی بیان تاکید کرد که کشورش به پشتیبانی از انتشار این تصاویر ادامه خواهد داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار استان‌ها