سیاست‌های تنبیهی کرونایی برای پاکبانان اراک در نظر گرفته شد

اراک – ایرنا – سرپرست سازمان پسماند شهرداری اراک اعلام کرد: پاکبانان بیش از هر قشر دیگری در معرض خطر ویروس کرونا هستند به همین دلیل سیاست‌های تنبیهی به منظور رعایت موازین بهداشتی از سوی این افراد، در نظر گرفته شده است.

«حمیدرضا قناتی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: برای حفظ سلامت پاکبانان و خانواده آنان، خوردن، آشامیدن و استعمال دخانیات در ساعات کاری از سوی این قشر ممنوع است و اگر پاکبانی این موراد را رعایت نکند، در روز اول جریمه (کسر حقوق یک روز)، در صورت مشاهده در روز دوم، تعلیق از کار و برای بار سوم بدون چشم پوشی اخراج در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: پیمانکاران تمهیدات لازم در خصوص تامین ماسک، الکل و ضدعفونی کردن لباس‌های پاکبانان را اندیشده‌اند و هیچ پاکبانی حق کار کردن بدون ماسک را ندارد و باید برای حفظ سلامت خود، خانواده و جامعه، پس از اتمام کار و قبل از ورود به منزل، لباس‌های خود را گندزدایی و ضدعفونی کنند.

بر اساس اعلام سیما سادات‌لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۵۸۱ هزار و ۸۲۴ نفر تا ۶ آبان ۹۹ در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور نیز به ۳۳ هزار و ۲۹۹ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =