۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۸:۰۷
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 84090631
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکل گاز مایع در قزوین مرتفع شد

قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: مشکل کمبود گاز مایع با تغییر پیمانکار توزیع کننده مرتفع و از این پس شهرهای استان مشکلی در این رابطه نخواهند داشت.

مصطفی صالحی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: با توجه به مشکلات پیش آمده در خصوص عدم تخصیص کامل سهمیه گاز مایع به استان و نارضایتی شهروندان، بلافاصله اقدامات لازم در این رابطه از سوی دستگاه‌های ذیربط به عمل آمد.

وی، بیشترین میزان مصرف گاز مایع در استان را شهریور و مهرماه هر سال دانست و تاکید کرد: با توجه به سهمیه ۲ هزار و ۲۳۳ تنی گاز مایع به استان در مهرماه گذشته، تنها ۷۵ درصد آن، یعنی یک هزار و ۶۸۴ تن جذب و در سطح شهرها توزیع شده بود که این میزان پاسخگوی نیاز شهروندان نبود.

صالحی با بیان اینکه مشکل اصلی در حوزه پخش گاز مایع مساله حمل و نقل و توزیع این فرآورده بوده و برهمین اساس تصمیم به تعویض پیمانکار و واگذاری این وظیفه به پیمانکار جدید شدیم، اظهار داشت: این در حالی بود که در ماه‌های گذشته تنها ۳۸ درصد از سهمیه اختصاصی گاز مایع به استان جذب و توزیع شده بود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین اضافه کرد: برای جلوگیری از کمبودهای احتمالی در این زمینه، از این پس و با کمک سازمان صمت، فرمانداری و بخشداری‌ها نظارت جامع و کاملی بر نحوه میزان تخصیص و توزیع گاز مایع در مناطق مختلف استان صورت می‌گیرد. 

این مسوول با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و نیاز مبرم برخی روستاها به نفت سفید، به خصوص روستاهایی که در مناطق سردسیر و کوهستانی قرار دارند، افزود: شرکت توزیع و پخش فرآورده‌های نفتی استان ملزم به ذخیره سازی نفت سفید و توزیع آن از اواخر شهریورماه بوده و در صورت عدم انجام این کار اقدامات لازم در این زمینه باید در اسرع وقت از سوی این دستگاه به عمل آید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =