امضای قرارداد همکاری جهاد دانشگاهی و سازمان منطقه آزاد کیش

کیش- ایرنا- قرارداد بهره‌برداری از فرهنگ‌سرای مرکزی برای استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه صنایع خلاق کیش،‌ در نشستی با حضور رئیس جهاد دانشگاهی به امضا رسید.

علیرضا طیبی در مراسم امضای این قرارداد که  سه شنبه شب در مرکز همایش‌های کیش برگزار شد، توان کشورها در کاربردی کردن فناوری را یکی از ملاک‌های سنجش آنها دانست و عنوان کرد: توسعه علمی و فناورانه زیرساخت اقتدار اقتصادی و دفاعی دانش بنیان است و ما باید بتوانیم توسعه علمی مربوط به خودمان را داشته باشیم.

وی انجام کارهای بزرگ علمی را فلسفه تشکیل جهاد دانشگاهی دانست و افزود: از دیرباز علاقمند به فعالیت در کیش در حوزه‌های مختلف فنی،‌ مهندسی،‌ کشاورزی و صنایع خلاق بودیم و امیدواریم بتوانیم کارهای بزرگی در این منطقه انجام دهیم.

طیبی ادامه داد: اقدام‌های بزرگی در حوزه شیلات در کیش صورت گرفته و باید بتوانیم در حوزه اقتصاد دریا که مدنظر سازمان منطقه آزاد کیش است، فعالیت داشته باشیم.

در ادامه این مراسم، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، عملگرایی و انجام پژوهش‌های کاربردی را ویژگی بارز جهاد دانشگاهی عنوان کرد و گفت: با وجود حضور دانشگاه‌های برتر کشور و شرکت‌های دانش بنیان در کیش، خلا جهاد دانشگاهی همواره در این منطقه احساس شده است و ما آمادگی همکاری در زمینه‌های متعدد و موضوعات متنوع با این مجموعه را داریم.

غلامحسین مظفری افزود: مناطق آزاد در دنیا نسل ششم خود را تجربه می کنند و ما نیز باید تلاش کنیم که به نتیجه مطلوب برسیم و از راه های میان بر برای رسیدن به اهداف بلند کشور استفاده کنیم. به همین منظور، حضور شرکت های دانش بنیان یکی از بحث های اساسی است که در برنامه راهبردی ما تدوین شد. موضوع شرکت های دانش بنیان با همراهی معاونت علمی ریاست جمهوری، پارک های علم و فناوری کشور و حوزه معاونت پژوهشی وزارت علوم نیز به سرعت عملیاتی شد و مرکز نوآوری کیش شکل گرفت.

وی حضور جهاد دانشگاهی را در کنار مجموعه های بزرگ اقتصادی بسیار موثر خواند و بیان داشت: امروز در حوزه پرورش ماهی در قفس نیز کارهای خوبی انجام شده است. البته شاید در منطقه آزاد کیش محدودیت هایی در این زمینه داشته باشیم، اما حضور شرکت های دانش بنیان در جزیره به عنوان هاب علمی می تواند نقش بسزایی ایفا کند.

مظفری همچنین از راه اندازی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی جزیره خبر داد و افزود: ۲۰ آبان همزمان با افتتاح رسمی پارلمان زنان کیش طرح ملی توسعه مشاغل خانگی نیز راه اندازی می شود و تحولات خوبی را رقم خواهد زد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها