علوم پزشکی کرمان نسبت به تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها هشدار داد

کرمان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نسبت به روند صعودی بیماران کرونایی و تکمیل ظرفیت تخت های بیمارستانی مرکز این استان مجددا هشدار داد و خواستار رعایت بیشتر و جدی تر پروتکل های بهداشتی توسط آحاد مردم و اصناف شد.

حمیدرضا رشیدی شامگاه سه شنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها ضمن اشاره به اینکه بیش از یکهزار بیمار  و افراد مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان بستری هستند و ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کرمان رو به اتمام است، تاکید کرد : اگر این روند  صعودی مبتلایان به کرونا  کنترل نشود با افزایش تعداد بیماران طی روزهای آینده ارائه خدمات بیمارستانی به برخی از افراد تعلق نخواهد گرفت .

وی گفت : گرچه با ظرفیت سازی انجام شده ارایه خدمات درمانی مقابله با کرونا اکنون در بیمارستان های کرمان در حال انجام است ولی با توجه به اینکه نزدیک به ۵۰ درصد تخت های بیمارستان های استان در برخی از شهرستان‌ها برای بیماران مبتلا به کرونا پر شده لذا باید محدودیت‌های شدیدتری را اعمال کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: افراد بستری شده در پیک سوم کرونا ۲۰ درصد بیش از پیک دوم بوده اند و بستری‌های روزانه نیز در پیک سوم بیش از ۱۰ درصد نسبت به دور قبل افزایش دارد.

وی با تاکید بر اینکه در شرایط بسیار حساس و جدی قرار داریم گفت: شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا تنها با همکاری و همراهی مسئولان و مردم محقق می شود.

رشیدی‌نژاد با اشاره به خطر افزایش برگزاری مراسم ها در باغ و خانه ها عنوان کرد: تالارهای دارای شرایط استاندارد، با یک سوم ظرفیت می‌توانند به فعالیت خود ادامه دهند و هر اقدامی در زمینه تجمع در مراسمات عروسی ممنوع و صرفا سرو غذا در تالارها انجام شود و تالارهای متخلف تعطیل می شوند.

به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان به نسبت جمعیت، استان کرمان هم اکنون در وضعیت فوق حاد کرونایی قرار دارد  طوری که  سه شهرستان بردسیر، بافت و رفسنجان این استان  در وضعیت فوق قرمز قرار گرفته اند.

سیدوحید احمدی‌طباطبایی با اشاره به روند افزایشی آمار فوتی‌های ناشی از کرونا در استان کرمان طی چند روز اخیر، تصریح کرد: در پیک سوم کرونا در استان کرمان تعداد فوتی‌های روزانه متاسفانه دو رقمی شده و قابل توجه است که این آمار فقط متعلق به افرادی است که تست های تشخیصی PCR آنها مثبت اعلام شده و ممکن است فوتی‌های کرونایی داشته باشیم که تست کرونای آنها منفی شده باشد.

براساس آخرین گزارش های از ستاد ملی استانی کرونا طی ۲۴ساعت گذشته یش از یکصد بیمار کرونایی به جمع بیماران بستری در استان کرمان افزوده شده که در مجموع رقم نهایی بستری شدگان قطعی  به بیماری کرونا به مرز ۶۰۰ نفر رسیده ۱۹نفر نیز طی مدت یاد شده بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =