وزیر بوسنیایی بر گسترش روابط با ایران تاکید کرد

بلگراد-ایرنا- وزیر امور مدنی بوسنی و هرزگوین در دیدار با سفیر ایران در سارایوو با اشاره به روابط خوب دو کشور گفت: وزارت امور مدنی روابط بسیار خوبی با سفارت جمهوری اسلامی در سارایوو دارد و  امیدواریم با بهبود شرایط ناشی از کرونا شاهد روابط بیشتر میان دو کشور در تمامی زمینه ها باشیم.

به گزارش ایرنا، «آنکیسا گودلویچ» روز سه شنبه در دیدار با «رضا قلیچ خان» با اشاره به اهمیت روابط فرهنگی و علمی میان دو کشور افزود: درب های روابط فرهنگی میان دو کشور گشوده است و ما از گسترش مناسبات فرهنگی، علمی، ورزشی و دیگر حوزه های مرتبط به این وزارتخانه با ایران استقبال می کنیم.

سفیر ایران در بوسنی و هرزگوین نیز با اشاره به سفرهای گذشته برخی مقامات عالی رتبه سیاسی، پارلمانی و فرهنگی بوسنی به ایران گفت: روابط دو کشور همواره در سطحی مناسب در جریان بوده و اهتمام مقامات دو کشور نویدبخش گسترش مناسبات دو کشور در ابعاد مختلف در دوره فرارو است.

قلیچ خان با یادآوری روابط دوستانه دو کشور گفت: ایران افتخار دارد که از نخستین کشورهایی بوده است که استقلال بوسنی و هرزگوین را به رسمیت شناخت و در سخت ترین شرایط در کنار مردم این کشور قرار گرفت.

سفیر کشورمان با اشاره به اینکه بخش های مختلف مسئولیت وزارت امور مدنی بوسنی و هرزگوین در ایران در وزارت خانه های مختلفی مانند فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار دارد، آمادگی ایران برای فراهم ساختن زمینه های همکاری هرچه بیشتر در بخش های فوق الذکر به ویژه تقویت مناسبات فرهنگی، علمی، دانشگاهی و فناوری های نوین را ابراز کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =