دبیرکل نُجَباء: روابط مستحکمی با مقاومت فلسطین داریم

تهران - ایرنا - شیخ "اکرم الکعبی" دبیرکل جنبش نجباء در دیدار با دکتر علی اکبر ولایتی از رابطه محکم این جنبش با گروه‌های مقاومت فلسطینی خبر داد و تأکید کرد که رژیم صهیونیستی در صورت ورود به هر جنگی، پایان خود را رقم خواهد زد.

 دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء امروز(سه‌شنبه) در تهران در دیدار با مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین‌الملل ضمن اشاره به فشار کمپین انتخاباتی ترامپ بر دولت‌های منطقه برای سازش با رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: این موج ضداسلامی و ذلیلانه حتی به عراق نیز رسیده است؛ تا جایی که برخی سیاستمداران داعشی و مزدور، بحث عادی‌سازی روابط بغداد ـ تل‌آویو را وجهه همت خود قرار داده و برای اسرائیل سفارت مجازی ایجاد کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: مقاومت عراق و جنبش نُجَباء در برابر سیاست عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی خواهند ایستاد. روابط مستحکمی با گروه‌های فلسطینی داریم و قدس رمز مقاومت ماست؛ بنابراین از هیچ کمک و پشتیبانی به فلسطینیان دریغ نمی‌کنیم.
دبیرکل نُجَباء با افشای رفت وآمد هیأت‌های اسرائیلی به عراق در پوشش اتباع ایالات‌متحده، تصریح کرد: این تهدید واضحی برای عراق، ایران، منطقه و مسلمانان است که برخی عناصر امنیتی رژیم صهیونیستی با گذرنامه‌های غربی به فرودگاه بغداد بیایند، آزادانه در کشور تردد و با شخصیت‌هایی دیدار کنند.
شیخ اکرم الکعبی ضمن تأکید بر ضعف و رو به زوال بودن رژیم صهیونیستی، افزود: معتقدیم که اگر اسرائیل وارد هر جنگی شود، با این خطای راهبردی پایان خود را رقم خواهد زد و گروه‌های مقاومت فلسطین، لبنان، عراق و ایران به قدس می‌رسند و آنگاه ـ همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب وعده دادند ـ در قدس نماز می‌خوانیم.
وی سپس نقش مخرب رژیم‌های سعودی و امارات در منطقه و عراق را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان در یمن جنگ‌افروزی می‌کند، در لبنان فتنه می‌آفریند و در عراق و سوریه از داعش و سایر گروه‌های تروریستی پشتیبانی می‌کند. پرونده عراق هم از سوی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به «محمد بن زاید» ولیعهد امارات واگذار شده و او مأموریت دارد که با استفاده از سرویس‌های اطلاعاتی، به تفرقه و بی‌ثباتی در عراق دامن بزند.
فرمانده عالی‌رتبه مقاومت عراق در عین‌حال هشدار داد: ما دست آمریکا و اسرائیل را پشت شرارت‌های عربستان و امارات می‌بینیم و شعله تمام این آشوبگری‌ها و فتنه‌جویی‌ها در نهایت به جان نظامیان آن‌ها خواهد افتاد.
الکعبی در پایان اظهارات خود، خون شهدا را چراغ روشنی‌بخش مسیر مبارزه توصیف کرد و گفت: به برکت خون شهدایی مثل «حاج‌قاسم سلیمانی»، جبهه مقاومت اسلامی متحد شده و گسترش یافته است. اکنون مقاومت منحصر به یک کشور نیست و بذر آن در عراق، عربستان، سوریه، پاکستان و... رشد یافته است.

 ولایتی نیز در این دیدار عراق را قوی‌ترین کشور عربی توصیف کرد و از دست برتر مقاومت در منطقه خبر داد.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل با اشاره به مشترکات دینی، عقیدتی و روابط برادرانه دو ملت ایران و عراق، تأکید کرد: بدون تردید عراق ـ بالقوه و بالفعل ـ قوی‌ترین کشور عربی است و به همین دلیل آمریکا و صهیونیسم به آن چشم طمع دارند.
ولایتی همچنین مصوبه پارلمان عراق مبنی بر اخراج نیروهای نظامی بیگانه را گامی بزرگ در مقابله با حضور زیان‌بار آمریکا برشمرد و گفت: آن‌ها چاره‌ای جز خروج ندارند، زیرا عزم ملت عراق بر این اراده استوار شده است.
وی تلاش آمریکا برای تجزیه عراق به مناطق شیعی، سنی و کردی را آرزویی محال توصیف کرد و افزود: آینده عراق در دست مردم این کشور به‌خصوص جوانان شجاع و مجاهدی نظیر نُجَباء و الحشد الشعبی است.
مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در پایان اظهارات خود با تأکید بر اینکه همکاری رژیم‌های سعودی و امارات با رژیم صهیونیستی ناشی از ضعف آن‌هاست، خاطرنشان کرد: اکنون مجموعه مقاومت در کل منطقه دست برتر را دارند و رژیم صهیونیستی و ارتجاع در مسیر افول و انحطاط قرار گرفته‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =