ظریف به سوالات نمایندگان مجلس پاسخ داد

تهران - ایرنا- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از حضور رییس دستگاه دیپلماسی کشور در کمیسیون متبوع خود و پاسخهای وی به یازده سوال نمایندگان خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ابوالفضل عمویی سه شنبه شب و در گفت و گو با خبرنگاران درباره حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: در جلسه امروز چهارده سوال از وزیر امور خارجه طرح شده بود که دو سوال به دلیل عدم حضور سوال کنندگان، مطرح نشد. یک سوال هم قبل از طرح پس گرفته شد و رییس دستگاه دیپلماسی کشور در یک فرصت دو ساعته به یازده سوال پاسخ داد.
وی تصریح کرد: یک نفر از نمایندگان در جلسه از پاسخ دکتر ظریف قانع شد و  پنج نماینده سوال کننده نیز قانع شدن از پاسخ وزیر امور خارجه را به بررسی پاسخ مکتوب وی و برگزاری جلسات کارشناسی موکول کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کشور ادامه داد: پنج نماینده نیز از پاسخهای ظریف قانع نشدند و خواستار طرح سوال از وزیر امور خارجه در صحن علنی شدند. اما درباره ملی یا محلی بودن این سوالات در جلسه آتی کمیسیون رای گیری خواهد شد.
عمویی با بیان اینکه عمده محور سوالات طرح شده در جلسه امروز اقدامات وزارت امور خارجه در پیگیری دیپلماسی اقتصادی و توسعه فعالیت و تجارت در مرزها با همسایگان بود، یادآور شد: آخرین پیگیری های وزارت امور خارجه در موضوع چهار دیپلمات مفقودالاثر ایرانی از جمله حاج احمد متوسلیان هم محور دو مورد از سوالات بود.
وی خاطرنشان کرد: وزیر امور خارجه در این جلسه توضیحاتی از اقدامات دستگاه دیپلماسی در موضوع مناقشه قره باغ و پیگیری طرح جمهوری اسلامی در این باره هم ارائه داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =