۷۳ هزار کارگر بیکارشده فارس در شرایط کرونا به محل کار بازگشتند

شیراز- ایرنا- مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس با بیان اینکه ۷۳ هزار کارگر بیکارشده پس از کرونا به محل کار در استان بازگشتند، گفت: حفاظت از نیروی کار، جامعه تولید و کارفرمایان وظیفه مهمی است که باید در مقطع کنونی که با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم به آن توجه داشت.

به گزارش سه‌شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی این اداره کل، سهراب مختاری در دیدار با فرمانده انتظامی فارس افزود: مهمترین دستاورد دولت در این شرایط که شیوع بیماری کرونا بر کسب و کارها اثر منفی گذاشته حفظ این مشاغل بوده است.
وی ادامه داد: تعداد ۷۳ هزار نفر از کارگران اخراجی به دلیل شیوع کرونا به گواه ارسال لیست حق بیمه کارگران توسط کارفرمایان، در مهرماه امسال با همت و کوشش جمعی به کار خود بازگشته‌اند.
او اظهار داشت: اگر وضعیت کرونا به همین منوال باقی بماند و رعایت فاصله اجتماعی مناسب صورت نپذیرد احتمال تعطیلی کارگاه‌ها و بیکاری کارگران نیز وجود دارد.
مدیر کل تعاون، کار  و رفاه اجتماعی، رعایت اصول ایمنی و بهداشت کار در محیط کارگاه‌های استان را رضایت بخش دانست و تصریح کرد: این روند با کوشش همکاران این اداره کل و ادارات شهرستان‌ها بویژه بازرسان کار، کارشناسان روابط کار و امور اجتماعی، کارشناسان بهداشت حرفه‌ای، کارفرمایان و کارگران شکل گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =