۲۵۰۰ تن روغن خوراکی در اصفهان وارد چرخه توزیع می‌شود

اصفهان- ایرنا- معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: با تدابیر اندیشیده شده بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ تن روغن از فردا چهارشنبه وارد چرخه توزیع این استان می‌شود.

اسماعیل نادری شامگاه روز سه شنبه در حاشیه کارگروه تنظیم بازار در استانداری در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین طی هفته گذشته حدود ۲۰۰ تن روغن توزیع شده بود.

وی تاکید کرد: از مردم می‌خواهیم نگران تامین این کالا  نباشند و عجله‌ای برای خرید آن بیش از مایحتاج نداشته باشند چراکه  این کمبود در روزهای آینده برطرف می‌شود.

به گفته معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان، روغن خوراکی به زودی و با قیمت مصوب نه به صورت افزایشی تامین می‌شود.

نادری بیان کرد: مساله کمبود روغن خوراکی کشوری است از این رو تامین نهاده‌ دانه‌های روغنی و روغن خام و ترخیص از گمرکات با تعلل مواجه شده است.

وی با بیان اینکه علل افزایش قیمت مرغ طی هفته گذشته در این جلسه بررسی شد ، افزود: با تدابیری که دستگاه‌های نظارتی مرتبط در کارگروه تنظیم بازار استان اندیشیدند توانستیم قیمت و فراوانی مرغ را تعدیل کنیم.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان ادامه داد: اخلال گران در قیمت مرغ ساماندهی و یا از چرخه خارج می‌شوند.

وی، یکی از دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز را قاچاق دام زنده به کشورهای همسایه دانست و اظهارکرد: با تدابیری که در استان‌های مرزی اندیشیده شد از قاچاق دام زنده جلوگیری شده است.

نادری اضافه کرد: همچنین افزایش هزینه مترتب بر نگهداری دام و علوفه از دیگر علل افزایش قیمت گوشت قرمز بوده است، در این راستا امیدواریم با جذب دام سبک بیشتر به استان قیمت‌ها را تعدیل کنیم.

وی افزود: متاسفانه برخی از استان‌ها برای خروج دام زنده سختگیری کرده تا قیمت‌ها را کنترل کنند که این اقدام خطا و خلاف قانون است.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان با اشاره به کاهش تولید شیر اظهارداشت: به دلیل مشکلات به وجود آمده در تامین نهاده‌ها با ارز ۴۲۰۰ تومانی برای گاوداران بر این موضوع تاثیر گذاشته است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مشکل سیستم بازارگاه مرتفع شد و وزارت جهاد کشاورزی متعهد شده تا کل نهاده مورد نیاز دامداران و مرغداران را تامین کند امیدواریم مشکل کمبود تولید شیر حل شود.

نادری خاطرنشان کرد: همچنین بتوانیم مایحتاج صنایع لبنی استان را در کنار تولید شیر تامین کنیم و چرخ صنایع لبنی استان بچرخد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =