تجمع اعتراضی علیه سازش مقابل مقر نخست‌وزیری سودان

تهران – ایرنا- شماری از مردم سودان روز سه‌شنبه در مقابل مقر نخست‌وزیری این کشور در خارطوم علیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تجمع کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، معترضان در این تجمع هرگونه سازش با رژیم صهیونیستی را خیانت علیه اسلام و مسلمانان عنوان کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع کنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن ها «قدس از آن ماست ... نه سازش و نه عادی سازی» و «سازش خیانت است» نوشته شده بود.

یکی از شرکت کنندگان در این تجمع اعتراضی گفت: سازش اشتباه و جنایتی است که دولت انتقالی سودان هم شاخه نظامی و هم شاخه غیرنظامی آن مرتکب شده و هزینه این جنایت را نسل ها  یکی پس از دیگری خواهند داد.

وی افزود: تصمیمات کشور از این پس نه در سودان بلکه در واشنگتن و تل آویو گرفته خواهد شد و منابع و ثروت های کشور به غارت خواهد رفت.

در همین راستا فعالان شبکه‌های اجتماعی سودان نیز علیه عادی سازمان مناسبات این کشور با رژیم اشغالگر قدس یک پویش مردمی به راه انداخته‌اند.

به گفته ناظران، روند عادی‌سازی روابط رژیم‌های عربی با تل آویو به شدت به منافع سیاسی «دونالد ترامپ» و «بنیامین نتانیاهو» گره خورده است که هر کدام به دلیل دردسرهای سیاسی نیازمند یک مانور دیپلماتیک برای مصرف داخلی هستند.

توافق مقامات سودانی و صهیونیستی برای عادی‌سازی روابط در حالی صورت می‌گیرد که از امضای دو توافق‌نامه ابوظبی و منامه با تل آویو در واشنگتن بیش از یک ماه می‌گذرد، اقدامی که خشم و اعتراضات گسترده مردم عربی و اسلامی را با شعار خیانت به آرمان فلسطین و ادامه اشغال سرزمینهای عربی توسط اسرائیل به دنبال داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =