فرماندار شیراز: درآمد موقوفات شهر صدرا در همین شهر سرمایه‌گذاری شود

شیراز-ایرنا-فرماندار شهرستان شیراز تاکید کرد: ضروری است که بخشی از درآمدهای موقوفات شهر جدید صدرا در همین شهر سرمایه‌گذاری شود تا موجبات رفاه شهروندان فراهم گردد.

محمدرضا امیری سه‌شنبه در جلسه مشترکی با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس که در راستای رسیدگی به مسائل اراضی و موقوفات مناطق شهری و روستایی و محلات شیراز برگزار شد بر رسیدگی به مسائل و مشکلات اراضی موقوفه شهرستان به ویژه شهر جدید صدرا و مناطق روستایی از جمله داریون تاکید و از مدیرکل اوقاف فارس نیز خواست که با هماهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، اخذ مجوز لازم جهت صرف قسمتی از درآمد موقوفات در محل جغرافیایی موقوفه را دنبال کند.

امیری گفت: با این اقدام، بخشی از موقوفات در محل خود وقوع املاک و اراضی موقوفه اجرای نیت شده و موجبات عمران و آبادانی منطقه را فراهم می سازد و مردمی که حقوق موقوفات را پرداخت می‌کنند نیز از منافع حاصله بهره‌مند خواهند شد.

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام سید عباس موسوی گزارشی از وضعیت موقوفات استان را تشریح و مسائل و مشکلات موقوفات شهر جدید صدرا و مناطق روستایی شهرستان شیراز را نیز مطرح کرد.

فرماندار شیراز در پایان از تشکیل جلساتی در هفته‌های آتی به منظور بررسی و پیگیری بیشتر مباحث مطرح شده در این دیدار خبر داد.

شهر جدید صدرا در فاصله ۲۰ کیلومتری شمال غرب شیراز واقع شده است.

اخبار مرتبط