فرماندار شیراز : عزم جدی  برای حل مشکلات منطقه سیاخ دارنگون ایجاد شده است

شیراز-ایرنا-فرماندار شهرستان شیراز گفت: عزمی جمعی بین مدیران این شهرستان برای حل مشکلات منطقه سیخ دارنگون به ویژه ایمن‌سازی جاده این منطقه شکل گرفته است.

فرماندار شیراز روز سه شنبه در نشست بررسی و رسیدگی به مسائل و مشکلات منطقه سیاخ دارنگون ضمن اشاره به رشد جمعیت و تغییر سبک زندگی اهالی منطقه، توسعه کشاورزی و وجود انبوه باغ شهری‌ها که منجر به رشد فزآینده ترافیک در محور شیراز به سیاخ دارنگون شده است،گفت: ایمن سازی محور، رفع نقاط حادثه‌خیز بررسی شده در بازدیدهای دوره‌ای، تامین اعتبارات دولتی، چهار بانده کردن و تعریض راه و بهسازی مسیر از مهمترین اولویت هایی بوده است که از سال گذشته در دستور کار فرمانداری شیراز قرار گرفته و تخصیص اعتبارات دولتی شهرستان به مباحث راهداری و آب شرب روستایی با فاصله زیاد نسبت به سایر مباحث شهرستان، خود گواه این مدعاست.

 محمدرضا امیری، مردم محلی و معتمدین منطقه را به صبوری دعوت کرد و افزود: امیدوارم با همراهی و همدلی اهالی منطقه و با همت و پیگیری مسئولین شهر و استان، در آینده نزدیک شاهد بهبود شرایط منطقه و کاهش حوادث ناشی از ناایمنی محور شیراز به سیاخ دارنگون باشیم.

حضور راهور در منطقه سیاخ دارنگون، مطالعه و مسیریابی راه جدید شیراز به سیاخ دارنگون توسط اداره کل راه و شهرسازی و طرح مشارکت نهادهای نظامی مستقر در منطقه، از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.

سیاخ‌دارنگون که در گویش مردم محلی، «سی یخ» گفته می شود، یکی از شش دهستان بخش مرکزی شهرستان شیراز است که با بیش از ۲۵روستا و نزدیک به ۲۰هزار نفر جمعیت در فاصله ۳۰کیلومتری جنوب غرب شیراز واقع شده است و از گذشته‌های دور به منطقه‌ای مستعد برای کشاورزی معروف است.

این نشست برای بررسی  مشکلات راه و رفع نقاط حادثه خیز این منطقه، با حضور معتمدین محلی، شوراها، دهیاران، بخشدار مرکزی و جمعی از مدیران شهری و استانی مرتبط با موضوع، در فرمانداری شهرستان شیراز برگزار شد.

دهستان سیاخ دارنگون،مجاور شیراز در جاده این کلانشهر به شهرستان های غربی فارس دارای حجم بالای ترافیک به ویژه در اواخر هفته است که به گفته مردم روستاهای این دهستان، توجه مسئولان و اهتمام آنها برای ساماندهی جاده دسترسی به روستاهای این منطقه ضرورت دارد.

به گزارش ایرنا، مردم این منطقه شکل گیری حدود ۳۰ هزار باغ شهری و همچنین وجود چند پادگان نظامی را از دلایل شلوغی محور منتهی به روستاهای این دهستان بیان کردند  و خواستار اقدام مسئولان برای ساماندهی این جاده و کمک به کاهش حوادث و تصادفات این محور شدند.

اخبار مرتبط