اعضای باند کلاهبرداری ۶۰۰ میلیارد ریالی در یزد دستگیر شدند

یزد- ایرنا- فرمانده انتظامی یزد گفت: با تلاش ماموران و همکاری مردم اعضای یک باند کلاهبرداری به جعل سند و تصرف زمین های بدون صاحب به ارزش ۶۰۰ میلیارد ریال در مرکز استان شناسایی، دستگیر و به جرم خود اعتراف کردند.

سرتیپ عباسعلی بهدانی‌فرد افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی  با انجام کارهای اطلاعاتی و گزارش مردمی متوجه شدند تعدادی از کلاهبرداران اقدام به تصرف اراضی بلاصاحب در شهر یزد کرده اند.

به گزارش شامگاه سه‌شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، وی ادامه داد: در بررسی کارآگاهان پلیس مشخص شد متهمان با اقدامات غیرقانونی خود و سندسازی ۱۴ هزار مترمربع از اراضی بلاصاحب را به تصرف خود درآورده اند.

فرمانده انتظامی یزد تصریح کرد: ماموران پس از اطمینان از صحت موضوع با هماهنگی مقام قضایی پنج نفر از اعضای  باند را دستگیر کردند و  جاعلان پس از اقرار به جعل سند و تصرف غیرقانونی این ملک، روانه زندان شدند.

به گفته بهدانی‌فرد، در این ارتباط  ماموران پلیس امنیت اقتصادی مدارکی را به دست آورده اند که نشانگر این موضوع است اعضای این باند اقدام به تصاحب و سند سازی برای زمین دیگری در مرکز شهر یزد کرده اند.

وی با اشاره به اخذ مجوز قضایی و بازجویی از جاعلانی که در زندان به سر می‌بردند، ادامه داد: اعضای این باند جعل سند در بازجویی های پلیسی به تصاحب سه هزار و ۸۶۰ متر از اراضی بلاصاحب در مرکز شهر یزد از طریق سندسازی جعلی اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی یزد با بیان اینکه متهمان قصد کلاهبرداری و فروش این املاک با سند و مدارک جعلی به شهروندان را داشتند از  مردم خواست هنگام معامله خانه و زمین تا از مالکیت طرف مقابل اطمینان به دست نیاورده اند، از تنظیم هر گونه قرارداد و پرداخت وجه خودداری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =