بارتومئو: نمی‌توانستم به «مسی» اجازه پیوستن به رقبا را بدهم

تهران- ایرنا- رییس باشگاه بارسلونا می‌گوید که وی نمی‌توانسته اجازه انتقال «لیونل مسی» را به یک باشگاه رقیب بدهد و حالا نیز آماده است تا عواقب این تصمیم را بپذیرد.

به گزارش ایرنا، «جوزپ ماریا بارتومئو» که برای نخستین بار بعد از تلاش مسی برای ترک نیوکمپ صحبت می‌کرد، گفت که در جریان ممانعت از جدایی مرد آرژانتینی در جهت منافع باشگاه عمل کرده است.

مسی ۳۳ ساله در نهایت تصمیم گرفت تا برای یک فصل دیگر در بارسلونا بماند و در توضیح این تصمیم گفت که قصد نداشته تا باشگاه دوست داشتنی خود را به دادگاه بکشد.

مسی در مصاحبه‌ای تند با تارنمای گل، ضمن اعلام تصمصم خود بارتومئو را به دروغگویی و داستان سازی متهم کرد.

در این بین، بارتومئو در نشستی خبری گفت: من به انجام یک انتقال اجباری برای مقاصد مالی و متوازن کردن دخل و خرج متهم شدم؛ این اتهام حقیقت ندارد؛ در واقع من از منافع باشگاه دفاع کردم و عواقب آن را نیز می‌پذیرم و مخالفت با پیوستن مسی به یکی از باشگاه‌های رقیب نیز یکی از این تصمیمات محسوب می‌شود.

مسی که می‌تواند پس از اتمام قراردادش در سال ۲۰۲۱ نیوکمپ را به عنوان بازیکن آزاد ترک کند، هرگز از مقصد بعدی خود پرده برداری نکرد اما منابع نزدیک به شبکه تلویزیونی ای‌اس‌پی‌ان در آن برهه از مذاکرات وی با باشگاه منچسترسیتی خبر دادند.

بارتومئو گفت که وی استیصال مسی را بعد از شکست هشت بر ۲ برابر بایرن مونیخ درک کرده اما تاکید کرد که ادامه حضور وی در بارسا و تحت هدایت «رونالد کومان» تا چه اندازه اهمیت دارد.

وی در این باره تاکید کرد: مسی قرارداد داشت و تاریخ اعمال بند فسخ یکطرفه منقضی شده بود و مهم‌ترین موضوع آغاز یک فصل جدید ورزشی به همراه وی بود. درک می‌کنم که شاید در مورد عدم جدایی خشمگین باشد. سعی کردم برای او و خانواده‌اش توضیح دهم که نمی‌توانیم اجازه جدایی وی را بدهیم. او مهره کلیدی در پروژه کومان بود. امیدوارم در آینده از این بابت خوشحال بوده و قصد داشته باشد تا قراردادش را تمدید و تا پایان فوتبالش در بارسا بماند.

بارتومئو همچنین تاکید کرد که باوجود اینکه وی و هیات مدیره‌اش در معرض رای عدم اعتماد قرار دارند، هیچ تصمیمی برای استعفا ندارد.

رییس بارسا در این باره نیز تاکید کرد: استعفا هرگز از ذهنم عبور نکرده است. این کار سهل‌انگاری است. با توجه به پاندمی ویروس کرونا، باید هر روز تصمیمات شجاعانه گرفت و از این رو، سپردن باشگاه به یک سرپرست در شرایط فعلی تصمیم بدی است.

برگزاری رفراندوم به منظور برکناری بارتومئو به دلیل افزایش شمار موارد ابتلا به کرونا به تعویق افتاده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =