تعطیلی یک هفته‌ای صنوف در عجب‌شیر آغاز شد

مراغه - ایرنا - فرماندار عجب شیر گفت: شیوع کرونا و افزایش نگران‌کننده شمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از این بیماری، صنوف گروه های ۲، سه و چهار را به مدت یک هفته تعطیل کرد.

به گزارش ایرنا، عادل اصغرپور عصر سه شنبه در جلسه فوق العاده ستاد مبارزه با کرونای این شهرستان افزود: در حوزه اصناف بجز نانوایی ها، واحدهای عرضه کننده میوه و تربار، قصابی ها، مرغ فروشی ها، سوپر مارکت ها و فروشگاه های بزرگ، مراکز درمانی اعم از بخش خصوصی و دولتی، داروخانه‌ها و فروشندگان لوازم بهداشتی، اورژانس و مراکز انتظامی، سایر صنوف و واحدها به مدت یک هفته تعطیل می‌شوند.  
وی گفت: شهرداری موظف به  تعطیلی آرامستان‌ها و بوستان‌ها است و تمام مراسمات تدفین متوفی های عادی و کرونایی صرفا قبل از ظهر ها از ساعت ۱۰ الی ۱۲ و با حضور حداکثر ۱۰ نفر از بستگان درجه یک آنها انجام خواهد شد و از حضور سایرین جلوگیری می شود.

وی با اشاره به بازرسی و نظارت اکیپ ستاد مبارزه با کرونا در شهرستان افزود: این اکیپ متشکل از نمایندگان فرمانداری، سپاه، نیروی انتظامی، شهرداری، شبکه بهداشت، اتاق اصناف  و اداره صنعت، معدن و تجارت خواهد بود.

اصغرپور بر لزوم استفاده از ماسک در ادارات و اماکن عمومی تاکید کرد و افزود: مسوولان اداری در اجرای مصوبات ستاد مسوولیت مستقیم دارند و در مراجعات حضوری افراد به ادارات و ارگان ها از ارائه خدمات به افراد بدون ماسک خوداری خواهد شد و تمامی کارکنان ادارت و نهادها باید از ماسک استفاده کنند و با کارکنانی  که از ماسک استفاده نمی کنند یا به افراد که بدون ماسک ارائه خدمت می کنند برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به برخورد با رانندگان تاکسی ها و مینی بوس های برون شهری که از ماسک استفاده نمی کنند از طرق پلیس راهور و شهرداری خبرداد و گفت:رانندگان تاکسی از سوار کردن افراد بدون ماسک و بیش از سه نفرباید اجتناب کنند.

وی به تعطیلی تمامی سالن ها و اماکن ورزشی، استخر ها و مراکز علمی و آموزشی اشاره کرد و افزود: کلاس های کنکور و تقویتی غیر حضوری خواهد بود و کلاس های درسی مدارس و دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد شهرستان تا اطلاع ثانوی تعطیل بوده و آموزش سرفعا مجازی خواهدبود.

فرماندار عجب شیر گفت: اداره تبلیغات اسلامی نیز باید با هماهنگی هیات های مذهبی از برگزاری هرگونه مراسمات دینی و مذهبی و ترحیم جلوگیری کندو.

اصغرپور اظهار داشت: شبکه بهداشت و درمان نیز آژیرخطر را در سه نوبت در شهرها و روستاها به صدا در خواهد آورد.

 وی همچنین از استقرار ۱۰ چادر هلال احمر در سطح شهر با هدف ارائه خدمات آموزشی و پخش بروشورهای اطلاع رسانی و فرهنگی در خصوص پیشگیری از کرونا و توزیع  ماسک رایگان به افراد نیازمند خبرداد.

فرماندار عجب شیر از ضدعفونی معابر عمومی و مکان های پرتردد توسط ارتش، بسیج و شهرداری عجب شیر و در روستاها توسط بسیج و دهیاری ها خبر داد و افزود: انتظار داریم همه در اجرای مصوبات ستاد کرونا همکاری کنند.

فرماندار شهرستان عجب شیرگفت: تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان نیز با رعایت تمام دسترالعمل های بهداشتی به فعالیت و تولید ادامه خواهند داد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها